"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Odblaski dla mieszkańców gminy Moszczenica

ePiotrkow Czwartek, 30 listopada 20175 4749
Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy w Moszczenicy wzięli wczoraj udział w akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mieszkańcy z terenu gminy Moszczenica otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe. Zamysł akcji był jasny: nie karać, a edukować w kwestii bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ładuję galerię...

Akcja odbywa się cyklicznie, na terenie różnych gmin. Teraz policyjne działania prewencyjne nasilają się, z uwagi na okres jesienno-zimowy i coraz szybciej zapadający zmrok.  - Będziemy zwracać uwagę i sprawdzać, czy piesi, poruszający się w terenie niezabudowanym, stosują się do obowiązujących przepisów - mówiła przed rozpoczęciem akcji asp. Ilona Sidorko, oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim.   - Nikt nie powinien się bać policji i bać się tego, że będzie ukarany. Zawsze będziemy dążyć do tego, żeby rozdawać jak najwięcej kamizelek, a przez uratujemy niejedno zdrowie lub życie ludzkie - komentował z kolei wójt gminy Moszczenica, Marceli Piekarek. 

 

Zgodnie z przepisem, który wszedł w życie z końcem sierpnia 2014 roku, pieszy zobowiązany jest do noszenia poza terenem zabudowanym elementu odblaskowego. - Musi być on umieszczony w takim miejscu, żeby osoba była widoczna w światłach samochodu. Mówimy o łokciach, kolanach, kostkach, ale również klatce piersiowej czy plecach - tłumaczyła I. Sidorko. 

 

Sprawdzano także cyklistów i to, czy ich jednoślady są wyposażone w odpowiednie światła. - "Niechronieni..." to jedna z akcji, w której współuczestniczy WORD. Za chwilę pojawimy się z Mikołajem na ulicach nie tylko Piotrkowa, ale i czterech powiatów, to kolejna inicjatywa prewencyjna - zapowiadał zaś Tomasz Sokalski, wicedyrektor piotrkowskiego WORD.

 

Przypomnijmy, że za brak odblasku poza terenem zabudowanym grozi mandat w wysokości od 20 do 100 złotych. 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gośc ~gośc (Gość)01.12.2017 23:16

Każda inicjatywa wspomagająca kierowców, wieczorem o tej porze roku jest cenna.Może najmłodsi uczestnicy dróg zachęcą starszych.

10


gość ~gość (Gość)30.11.2017 21:26

Co z tego ze dostali odblaski i kamizelki jak chodzą bez nich i jeżdżą rowerami bez świateł ....i co to dało.....

20


Romeo ~Romeo (Gość)30.11.2017 18:23

Akcja godna pochwały - szkoda, tylko, że wszyscy się pod ich akcję chcą podpinać. Ale co tu zrobić, jak ktoś musi policji zapłacić, to i pracodawcy muszą PR robić. Takie czasy!

30


Gość 1 ~Gość 1 (Gość)30.11.2017 11:43

Brawo Panie Wójcie piękna profilaktyka. Gdzie Policjanci z Wolborza czy też z Posterunku z Moszczenicy? Akcja przeprowadzona z Komendą w Piotrkowie a gdzie Komendant z Wolborza. Zapomniałem oni piszą tylko mandaty.

50


gość ~gość (Gość)30.11.2017 09:56

"Zamysł akcji był jasny: nie karać, a edukować"
"Zgodnie z przepisem, który wszedł w życie z końcem sierpnia 2014 roku, pieszy zobowiązany jest do noszenia poza terenem zabudowanym elementu odblaskowego"
Na wszystkich zdjęciach są osoby ubierane przy jakiś zabudowaniach, stąd śmie twierdzić, że to obszar zabudowany wg przepisów (z białą tablicą), więc chyba nie trafiliście do grupy ludzi potrzebującej odblasków i ewentualnej edukacji w tym kierunku, nie wspominając już o ewentualnym karaniu
;)

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat