Niebezpieczna środa na drogach miasta i powiatu

Policja KMP Piotrków Piątek, 09 lutego 20243
Miniona środa zapadnie w pamięć uczestnikom czterech zdarzeń drogowych, do których tego dnia doszło na terenie miasta i powiatu. Bilans to niebezpieczne sytuacje z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz jazda na tzw. ,,podwójnym gazie" połączona ze złamaniem sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.
fot. KMP Piotrków fot. KMP Piotrków

W minioną środę na terenie miasta i powiatu doszło do czterech zdarzeń drogowych z udziałem rowerzysty, pieszego, nietrzeźwego kierującego prowadzącego swój pojazd bez uprawnień i podczas obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. W miejscowości Gościnna natomiast kierowca osobówki z niewyjaśnionych przyczyn nagle zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie.

Do pierwszej sytuacji doszło około godziny 09.55 na terenie miasta.

Kierujący golfem, 52-letni piotrkowianin wyjeżdżając z parkingu przy ul. Kostromskiej nie zachował szczególnej ostrożności w wyniku czego doszło do potrącenia 72-letniego rowerzysty, który poruszał się ścieżką dla rowerzystów ul. Kostromską, od ul. Wojska Polskiego w kierunku ul. Słowackiego. W wyniku tego zdarzenia rowerzysta został przewieziony przez karetkę pogotowia do szpitala. Obydwaj mężczyźni byli trzeźwi – relacjonuje st. sierż. Remigiusz Pacyna z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.

Kolejna sytuacja miała miejsce również w Piotrkowie Trybunalskim o godzinie 15.30 na ul. Polnej, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

Jak się okazało jeden z uczestników, tj. kierujący pojazdem mazda był w stanie nietrzeźwości, po przebadaniu miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna prowadził swój samochód bez uprawnień oraz posiadając sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia Remigiusz Pacyna.

Następnie o godzinie 18.50 na ul. Wojska Polskiego doszło do potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych. Zadysponowano patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze zastali poszkodowaną, która oświadczyła, że podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych została potrącona przez nieznany samochód.

Piesza została przebadana na zawartość alkoholu, jak się okazało w organizmie miała prawie promil alkoholu. Kobieta została przewieziona do szpitala. Funkcjonariusze z kamer monitoringu ustalili sprawcę potrącenia, okazała się nią być mieszkanka miasta. Kierująca peugeotem oświadczyła, że jadąc ul. Wojska Polskiego w kierunku Armii Krajowej nie zauważyła pieszej odpowiednio wcześnie i tylko ją dotknęła. Zatrzymała się sprawdzić, czy nic się pieszej nie stało. Wtedy kobieta miała odpowiedzieć, że wszystko w porządku, nie potrzebuje pomocy medycznej i kazała jej odjechać. Kierująca była trzeźwa – mówi st. sierż. Remigiusz Pacyna.

Czwarta sytuacja miała miejsce o godzinie 21.00 w miejscowości Gościnna, gmina Rozprza. Na miejsce został zadysponowany patrol z Gorzkowic oraz z Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze ustalili, iż kierujący renault poruszający się drogą w miejscowości Gościnna, jadąc z Gorzkowic w kierunku Rozprzy, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na prawą stronę drogi i uderzył w ogrodzenie posesji w wyniku czego pojazd został obrócony na drugą stronę toru jazdy. 57-letni mieszkaniec powiatu został przetransportowany z obrażeniami do szpitala. Kierujący renault był trzeźwy.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ABS ~ABS (Gość)09.02.2024 05:09

Piątek i zaczną się dzwony Miszczow na letnich gumofilcach

11


ABS ~ABS (Gość)09.02.2024 05:09

Piątek i zaczną się dzwony Miszczow na letnich gumofilcach

03


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat