Advertisement

Modernizacja dworca autobusowego już w kwietniu

Strefa FM Czwartek, 16 marca 202336
Podpisano umowę na generalną modernizację budynku po dawnym dworcu PKS w Piotrkowie. To drugi etap tworzenia Powiatowego Centrum Przesiadkowego. Prace mają ruszyć już w kwietniu.

Przetarg na realizację tej inwestycji wygrała firma EL - MOT Józef Znojek z Tuszyna, ta sama, która przebudowała całkowicie plac manewrowy Powiatowego Centrum Przesiadkowego w Piotrkowie. Oferta tego wykonawcy okazała się najkorzystniejszą spośród wszystkich czterech, jakie zostały złożone w drodze postępowania przetargowego. Opiewa ona na wartość wynoszącą nieco ponad 4,6 mln zł i większości, bo w kwocie 3,8 mln zł zostanie pokryta ze środków zewnętrznych, jakie samorząd powiatowy pozyskał z Rządowego Funduszu Polski Ład.

 

Remont rozpocznie się już w kwietniu. W ramach prac budowlanych budynek zostanie przede wszystkim poddany termomodernizacji, wymieniona będzie stolarka okienna i drzwiowa. Powstaną nowe instalacje - takie jak kanalizacyjna, elektryczna, CO, teleinformatyczna, dzięki której podróżni będą mogli korzystać z nowoczesnego systemu informacji pasażerskiej. Wnętrze budynku zostanie przebudowane, odnowione, a także odpowiednio wyposażone.

Przede wszystkim będzie to budynek w tej samej formule. Zostanie on podwyższony, ponieważ na górnej części znajdzie się taras widokowy z częścią restauracyjną i kawiarnianą, otwartą dla wszystkich pasażerów. Oczywiście budynek będzie spełniał funkcję dworcową, czyli będzie tam poczekalnia, nowe sanitariaty dla podróżujących, ale i kierowców, ponieważ mamy coraz więcej kursów, które wjeżdżają na nasze centrum przesiadkowe. Bardzo dużą część postanowiliśmy przeznaczyć na część handlowo-usługową - mówi starosta powiatu piotrkowskiego, Piotr Wojtysiak.

Wykonawca dokona ponadto zagospodarowania terenu wokół obiektu - pojawią się elementy małej architektury, a całość zostanie udekorowana zielenią.

 

Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na koniec listopada 2023 r.

 


Zainteresował temat?

9

5


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (36)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_piotrkowianin ~go?ć_piotrkowianin (Gość)18.03.2023 12:03

Popierajcie dalej PiS to będziecie mogli chodzić zimą w klapkach, notabene klapki nosimy na nogach nie na oczach

11


Polak mały ~Polak mały (Gość)18.03.2023 12:02

Kto zbeszczeszcił Dworzec nazywając go Powiatowym Centrum Przesiadkowym....? Ile trzeba było zjeść śniegu by popierać i głosować na PiS?

02


.... ~.... (Gość)16.03.2023 13:25

Czy dojadę w niedzielę z Piotrkowa do Wolborza i z Wolborza do Piotrkowa?

81


gość 54 ~gość 54 (Gość)17.03.2023 11:01

Wygląda jak dom pogrzebowy

42


junak ~junak (Gość)17.03.2023 07:47

A czy nie można nazwać tego obiektu po prostu Dworzec Autobusowy? Centrum PRZESIADKOWE kojarzy się z przystankiem na prowincji gdzie należy się przesiąść by dojechać do miasta.

70


goœć_centrum ~goœć_centrum (Gość)17.03.2023 09:24

pitu-pitu, bajery-rowery. czy z nowych udogodnień w budynku dworca autobusowego, będzie mogła skorzystać osoba niepełnosprawna? nie widzę podjazdu, wszak pisze że wszyscy pasażerowie. pozdrawiam.

60


dekkers ~dekkers (Gość)16.03.2023 20:55

Ten nowy budynek wygląda jak jakieś mauzoleum...

101


aaanon1 ~aaanon1 (Gość)16.03.2023 22:29

ależ ten kraj by wypiękniał, gdyby wybory było co rok...

31


Inżynier karbowski ~Inżynier karbowski (Gość)16.03.2023 11:04

Te wiaty nie chronią ani przed wiatrem ani przed deszczem ani nawet słońcem. To chyba taka ozdoba współczesnej architektury.

192


Kalkowinianin ~Kalkowinianin (Gość)16.03.2023 11:01

Czy dojadę z Piotrkowa autobusem do kalku?

36


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat