Pierwszy wykład, prowadzony przez ordynator Joannę Połowinczak-Przybyłek, nawiązywał do tytułu. Lekarz przedstawiła dane, z których wynika m.in., że najgroźniejszy, jeżeli chodzi o leczenie i śmiertelność to rak płuc, wykrywany najczęściej u osób palących. Skala zachorowań na różne rodzaje nowotworów w Polsce jest duża, ale nie największa w Europie. Optymizmem napawa fakt, że na przestrzeni ostatnich lat rośnie skuteczność leczenia, co świadczy nie tylko o postępie medycyny, ale też polepszającej się jakości leczenia w oparciu o nowoczesny sprzęt i nowoczesne metody.
O aspektach psychologicznych w sytuacji zmierzenia się z chorobą nowotworową mówił Hubert Cabała z "Fundacji Dwa Skrzydła". Psycholog mówił o przeżyciach chorującego, o tym, jak choroba nowotworowa wpływa na otoczenie, ale też o tym jak ważne jest wsparcie chorego, mimo, że chory w pierwszej fazie takie wsparcie często odrzuca.
Spotkanie z młodzieżą było pierwszym z cyklu spotkań profilaktycznych. NU-MED CDiTO planuje zorganizowanie warsztatów, podczas których przekazywana będzie wiedza medyczna oraz umiejętności związane z pomocą
osobom chorym.
- Boiska Sportowe nad zalewem w Czarnocinie
- Piotrków. Areszt dla czterech paserów
- Śmiertelny wypadek w Ostrowie. Dachował samochód. Nie żyje 69-letnia pasażerka
- Zderzenie dwóch aut przed pasami w Al. Armii Krajowej
- Ponad 21 mln zł na odnowę kamienic na "starówce" w Piotrkowie
- Ferie w Mediatece – zimowa przygoda
- Kurier zatrzymany z narkotykami w Piotrkowie?
- Zmiany w kursowaniu linii autobusowych 2, 5 i 8 w Piotrkowie
- Kolejne konsultacje związane z przedłużeniem S12