Pierwszy wykład, prowadzony przez ordynator Joannę Połowinczak-Przybyłek, nawiązywał do tytułu. Lekarz przedstawiła dane, z których wynika m.in., że najgroźniejszy, jeżeli chodzi o leczenie i śmiertelność to rak płuc, wykrywany najczęściej u osób palących. Skala zachorowań na różne rodzaje nowotworów w Polsce jest duża, ale nie największa w Europie. Optymizmem napawa fakt, że na przestrzeni ostatnich lat rośnie skuteczność leczenia, co świadczy nie tylko o postępie medycyny, ale też polepszającej się jakości leczenia w oparciu o nowoczesny sprzęt i nowoczesne metody.
O aspektach psychologicznych w sytuacji zmierzenia się z chorobą nowotworową mówił Hubert Cabała z "Fundacji Dwa Skrzydła". Psycholog mówił o przeżyciach chorującego, o tym, jak choroba nowotworowa wpływa na otoczenie, ale też o tym jak ważne jest wsparcie chorego, mimo, że chory w pierwszej fazie takie wsparcie często odrzuca.
Spotkanie z młodzieżą było pierwszym z cyklu spotkań profilaktycznych. NU-MED CDiTO planuje zorganizowanie warsztatów, podczas których przekazywana będzie wiedza medyczna oraz umiejętności związane z pomocą
osobom chorym.
- Wybrano Młodzieżową Radę Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
- Ambitne plany na rok Władysława Reymonta
- W Akademii Piotrkowskiej zebrano ponad 21 litrów krwi
- Wypadek z udziałem nauki jazdy na Narutowicza
- W mieszkaniu miał ponad 170 gramów narkotyków
- Czad zabił dwóch mężczyzn
- 106. rocznica odzyskania niepodległości upamiętniona także w Moszczenicy
- Znany piotrkowski kucharz świętuje 10-lecie restauracji
- To był historyczny dzień niepodległości w gminie Sulejów