Umowa zazwyczaj zawierana jest na kilka miesięcy, lecz warunek jest jeden - po jej zakończeniu, pracownik musi być zatrudniony bez pomocy Urzędu Pracy. - Umowy z tymi osobami były zawierana na różne okresy (3, 5, 6 miesięcy) i w różnym czasie. W związku z tym część osób z tej grupy jest jeszcze finansowana z naszych środków. Część zakończyła prace interwencyjne i pozostaje w zatrudnieniu, ale całkowicie już finansowanym przez pracodawcę - zaznacza Dorota Cudzich, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.
Jednym z takich pracodawców jest Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Piotrkowie. W tej chwili na etacie pracownika interwencyjnego zatrudniona jest w prawdzie zaledwie jedna osoba, jednak obecnie prowadzona jest rekrutacja kilku kolejnych. - Jesteśmy już na etapie finalnej rekrutacji do nowego wniosku złożonego przez MZDiK – dla dziesięciu osób bezrobotnych na okres trzech miesięcy. Osoby te wykonują w tej chwili badania lekarskie. Pracodawca złożył deklarację, że dziesięć osób otrzyma dalsze zatrudnienie na okres jednego miesiąca.
Więcej informacji o zasadach przyjmowania pracowników interwencyjnych, na stronach Urzędu Pracy, oraz siedzibie PUP, przy ulicy Dmowskiego 27.
(Strefa FM)
- Szymon Hołownia z wizytą w Piotrkowie. Udało się nam porozmawiać z marszałkiem Sejmu
- Kontrole szamb w regionie
- Nowe inwestycje w obrębie Pilicy i Zalewu Sulejowskiego
- Wałęsające się psy w gminie Wolbórz: problem mieszkańców i wyzwanie dla samorządu
- Fundusze europejskie dla województwa łódzkiego
- Wojsko opanowało Bugaj
- Dzień babci w przedszkolu Kubuś Puchatek w Piotrkowie
- Tragedia w szpitalu w Piotrkowie. Pacjentka nie przeżyła, bo odmówiono jej pomocy w szpitalu? [aktualizacja]
- Piotrkowska policja zatrzymała dilera narkotyków