W Piotrkowie miejskie obchody rozpoczną się od mszy św. o godz. 10 w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny (ul. Śląska 5). Potem uczestnicy przy dźwiękach orkiestry dętej, przemaszerują w okolice ronda „Żołnierzy Wyklętych”, gdzie znajduje się pomnik poświęcony bohaterom podziemia niepodległościowego. Tam też złożone zostaną wieńce oraz wygłoszone okolicznościowe przemówienia. Ponadto w Ośrodku Działań Artystycznych o godz. 17 zostanie wyświetlony film „Kwatera Ł”, który przedstawia prace archeologiczno-ekshumacyjne, które w 2012 r. prowadzone były na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. W filmie widzowie zobaczą szczegóły tych prac.
W Bełchatowie 1 marca o godz. 17 z parkingu przy rondzie Andersa wyruszy Marsz Żołnierzy Wyklętych. Poprzedzi go msza św. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny; będzie również wyświetlany film o Warszycu. Organizatorami bełchatowskich obchodów jest Młodzież Wszechpolska, Stowarzyszenie sympatyków GKSu Bełchatów, Klub Gazety Polskiej Bełchatów.
W Zelowie uroczystości na część Żołnierzy Wyklętych odbędą się 28 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących. O godz. 17 zorganizowany zostanie koncert pt. „Żołnierze Wyklęci- Niezłomni Bohaterowie”. Jego organizatorem jest Klub Historyczny. im Armii Krajowej w Zelowie.
Radomszczańskie uroczystości rozpoczną się o godz. 15 od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Konspiracyjnego Wojska Polskiego w Parku Solidarności przy ul. Armii Krajowej. Natomiast o godz. 16 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się projekcja filmu „Czy warto było tak żyć?” o Stanisławie Sojczyńskim „Warszycu” . Na godz. 16 MDK zaprasza na Koncert Tadka Firmy.
Ponadto 28 lutego w ramach Obchodu Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych o godz. 9 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbędzie się spotkanie z dr Tomaszem Toborkiem, pracownikiem łódzkiego IPN i autorem książki „Warszyc. Wyklęty bohater”. Natomiast dwie godziny później radomszczanie będą mieli okazję poznać Wacława Holewińskińskiego, działacza opozycji demokratycznej i więźnia politycznego czasów PRL-u, który upominał się o pamięć o Żołnierzach Wyklętych, m.in. w powieści im poświęconej. Z kolei Muzeum Regionalne im Stanisława Sankowskiego zaprasza na wykład dra Piotra Nowakowskiego – pracownika Instytutu Archeologii UŁ pt. „Poszukiwanie grobów ofiar totalitaryzmów na terenie byłego poligonu Łódź-Brus 2008-2013”. Wykład odbędzie się 3 marca 2014 r. o godzinie 11.