Kolejny dzień protestu rolników. Kierowcy stoją w korkach

Środa, 21 lutego 202478
Rolnicy nadal protestują na łączniku autostrady A1 z drogą ekspresową S8 pod Piotrkowem. Strajkujący wciąż blokują drogę pomiędzy węzłem Piotrków północ a węzłem Piotrków zachód, co przekłada się na zakorkowane ulice w mieście.
fot.: M. Pawłowska-Uszakow fot.: M. Pawłowska-Uszakow


Protest rozpoczął się we wtorek (20.02) o godz. 11. Na ten moment rolnicy nie zamierzają zrezygnować ze strajku, wciąż oczekując na dialog z władzami krajowymi.

Kontynuujemy protest na łączniku A1 z S8.  Zgłoszony został na 48 godzin, dlatego potrwa do czwartku (22.02) do godz. 10:00. Na miejscu mamy około 100 traktorów, ale po nocy zaczynają dojeżdżać kolejni rolnicy. Forma protestu się nie zmienia, pozostajemy na A1, gdzie będziemy protestować stacjonarnie. Nie przewidujemy żadnego przejazdu - 

mówi Janusz Terka, szef piotrkowskiej Solidarności Rolników Indywidualnych powiatu piotrkowskiego.

Protest rolników nie ułatwia życia kierowcom. Obecnie można zaobserwować wysokie natężenie ruchu na drodze krajowej nr 91 pomiędzy Piotrkowem a Radomskiem, a także w samym Piotrkowie. Najtrudniejsza sytuacja panuje na ul. Śląskiej, Sulejowskiej, Skłodowskiej-Curie, Wolborskiej oraz Rakowskiej.

 

 

 

 


Zainteresował temat?

8

0


Komentarze (78)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gian ~gian (Gość)07.03.2024 14:17

ale jeżdzą...

10


Michał37 ~Michał37 (Gość)21.02.2024 13:49

BRAWO ROLNICY! Nie ustępować! Wy walczycie byśmy nie skończyli za 6 lat w rzeczywistości "nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy" ze świerszczowym na talerzu! DZIĘKUJE WAM!!!

148


XX ~XX (Gość)21.02.2024 12:04

Jak te dwa dni w roku kierowcy sobie postoją w korkach, to nic im się nie stanie. Odpoczną sobie, przejrzą Facebooka, pogadają przez telefon. Szefostwo zrozumie spóźnienie do pracy, bo co to byłby za obywatel i Polak. On też jedzie na tym samym wózku, co rolnik. Jeden i drugi prawdopodobnie padną przy tym co się od kilku lat w Polsce i w gospodarce dzieje.
Brawo rolnicy!!! Dwa dni w roku to i tak niewiele, by wreszcie postawić się temu, co z Wami wyczyniają.
A tak zapytam: czy ci wszyscy na poziomie gminnym - samorządowym i powiatowym, którzy odpowiedzialni są za sprawy rolnictwa i pozostała cała armia ludzi z urzędów, agencji rolnych itp., która jest zatrudniona na żyje dzięki temu, że póki co wy i wasze gospodarstwa jeszcze fincjonuja, okazali Wam jakiś gest zainteresowania? Wyszli na Wami na drogi, porozmawiali, wyrazili skruchę, czy może pozamykali się w swoich gabinetach i dalej robią swoje. W końcu oni są w tych gabinetach dzięki Wam i waszym głosom. To dzięki Wam otrzymują pensje i szykują się do wyborów na kolejną kadencję. Czyż ich miejsce nie jest dzisiaj na drogach, przy wasze i razem z wami?

86


go?ć_mmm ~go?ć_mmm (Gość)21.02.2024 14:16

Silosy ukraińskim zbożem zostały zapełnione rok temu, dlatego rolnicy powinni blokować siedzibę swojej ulubionej partii na Nowogrodzkiej

104


Robotnik ~Robotnik (Gość)21.02.2024 15:53

Do Kaczyńskiego jechać a nie blokować dróg jesteście pasorzyty społeczne

67


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)21.02.2024 18:55

Spóźniłam się na rozmowę o pracę

05


Bajkopisy ~Bajkopisy (Gość)21.02.2024 15:48

Śpiochy. 8 lat spali i nie wiedzieli, że prawica zgodziła się na zielony ład, a teraz ratujta. Jak zobaczę w czasie żniw kombajn z hederem z przodu na drodze publicznej, to nie zjadę i zadzwonię po policję.

74


Stop  blokadom ~Stop blokadom (Gość)21.02.2024 08:25

Stałem w korku , już nie popieram rolników,to zły pomysł utrudniać zwykłym ludziom życie,my nie jesteśmy niczemu winni,chcemy dojechać na czas do pracy ,szkoły,do lekarza czy do sklepu.Nie idźcie tą drogą.,..

2512


piotrT ~piotrT (Gość)21.02.2024 14:57

Protestować można w inny sposób. Co wam zrobiliśmy, że tak utrudniacie nam życie? Gdy moja firma ma problemy ze sprzedażą wyprodukowanego towaru i cenami energii to mam zablokować z pracownikami trasę Warszawa-Katowice.

114


WakeUp ~WakeUp (Gość)21.02.2024 14:00

Modle się do Jezusa Chrystusa o obalenie rządu tuska, i by ludzie zrozumieli że jedyna partia, która szczerze popiera postulaty rolników to Konfederacja i na tym się kończy. PiS/PO - partie utworzone przez masonerie na zasadzie dualizmu, dzielą i rządzą a w wielkich sprawach się zgadzają (np ZIELONY ŁAD) obudźcie się!

311


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat