Jechała "wężykiem" i spowodowała kolizję

Policja KMP Piotrków Wtorek, 02 kwietnia 202419
Policjantka z Komisariatu Policji w Sulejowie była świadkiem kolizji, do której doprowadziła kierująca renault twingo. Kobieta pomimo uderzenia w peugeota kontynuowała jazdę, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po krótkim pościgu policjantka udaremniła jej dalszą jazdę.
fot.: FB Policja Województwa Łódzkiego fot.: FB Policja Województwa Łódzkiego

W świąteczny weekend policjantka w czasie wolnym od służby jechała ulicą Sulejowską w Piotrkowie Trybunalskim. Przed pojazd sulejowskiej funkcjonariuszki, wymuszając pierwszeństwo, wyjechała nagle kierująca twingo.

Kobieta jadąc w stronę Sulejowa nie trzymała toru jazdy, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie uderzyła w bok pojazdu, jadącego po drugim pasie, a następnie kontynuowała podróż. Pokrzywdzony kierowca peugeota przy użyciu klaksonu usiłował zatrzymać kobietę, jednak ta nie reagowała. Widząc tor jazdy, a także fakt spowodowania kolizji, policjantka postanowiła udaremnić dalszą jazdę kierującej twingo. O powyższym zdarzeniu od razu poinformowała też dyżurnego, który na miejsce wysłał patrol. Na wysokości stacji paliw, na skrzyżowaniu kierująca twingo zatrzymała swój pojazd. W tym czasie policjantka  podbiegła do kobiety i zabrała kluczyki od pojazdu - mówi asp. sztab. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Po przyjeździe patrolu okazało się, że kobieta była trzeźwa i bardzo zdziwiona tym, że doprowadziła do kolizji. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili dalsze czynności z kobietą, która za swoje postępowanie wkrótce odpowie przed sądem.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Simply klewer ~Simply klewer (Gość)02.04.2024 15:16

Przewaga dzięki technice

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat