Czwartoligowcy wrócili do gry. Nieudany początek Polonii

Region Poniedziałek, 18 marca 20244
Po niespełna czterech miesiącach zimowej przerwy powróciły rozgrywki IV ligi. Na lokalnym podwórku już w pierwszej kolejce rundy wiosennej doszło do ważnego starcia, w którym to Polonia Piotrków okazała się słabsza od lidera rozgrywek Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Polonia Piotrków przed rozpoczęciem sobotniego meczu zajmowała 4. miejsce w ligowej tabeli, tracąc tylko trzy punkty do liderującego Sokoła Aleksandrów Łódzki. Przed tym spotkaniem oczekiwania kibiców były duże. Tylko jedna wygrana dzieliła zielono-biało-niebieskich, aby doścignąć lidera. Wyjątkowej atmosfery temu spotkaniu dodało także sztuczne oświetlenie, przy którym to po raz pierwszy zagrano na stadionie przy ul. Reagana w Piotrkowie. Na tym koniec pozytywnych wieści, gdyż przyjezdni pokrzyżowali plany gospodarzom. Po 30 minutach gry Sokół prowadził już 2:0. Po zmianie stron goście strzelili jeszcze jednego gola, ustalając wynik spotkania 3:0. Polonia Piotrków spadła na 5. miejsce w ligowej tabeli, natomiast Sokół umocnił się na prowadzeniu.

Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Szczerbca Wolbórz z Ceramiką Opoczno, której wolborzanie ulegli na wyjeździe 0:3. Podobnie, jak bramkarz Poloni, tak i golkiper Szczerbca musiał do przerwy dwa razy wyjmować piłkę z siatki. W drugiej odsłonie przez dłuższy czas utrzymywał się rezultat 2:0 dla gospodarzy. Natomiast w 87. minucie spotkania Ceramika podwyższyła rezultat na 3:0, tym samym pewnie zgarniając komplet punktów. Sytuacja Szczerbca Wolbórz w ligowej tabeli robi się coraz trudniejsza. Na ten moment plasują się na przedostatnim miejscu z prawie 10 punktami straty do miejsca zapewniającego utrzymanie.

Natomiast na granicy strefy spadkowej znajduje się Skalnik Sulejów.  W kontekście walki o pozostanie w IV lidze sulejowianie wywalczyli ważny punkt. W sobotnie popołudnie Skalnik zremisował z Borutą Zgierz 1:1. Obie bramki padły w pierwszym kwadransie gry. Jako pierwszy na prowadzenie wyszedł Skalnik, ale po chwili zgierzanie doprowadzili do remisu, który utrzymał się do końca meczu. Obecnie Skalnik plasuje się na 14. pozycji.