„Czterdzieści”, czyli 40-lecie pracy twórczej Juliusza Marwega

UM Piotrków Trybunalski Sobota, 15 stycznia 202224454
„Czterdzieści” to tytuł wystawy malarstwa Juliusza Marwega z okazji 40-lecia pracy twórczej artysty. W piątek w piotrkowskim Ośrodku Działań Artystycznych odbył się wernisaż wystawy.

Ładuję galerię...

Juliusz Marweg urodził się 1952 roku. Jest absolwentem PWSSP (obecnie ASP) w Łodzi. Dyplom uzyskał w 1980 roku w pracowni prof. Antoniego Starczewskiego.


We wczesnej twórczości uprawiał gobelin, tkaninę unikatową, rysunek i malarstwo. Później oddał się wyłącznie malarstwu, które możemy zaliczyć do abstrakcji organicznej nasyconej elementami symbolicznymi i pełnej liryzmu. Cechą charakterystyczną wszystkich obrazów jest indywidualny styl wypracowany przez artystę przypominający sploty tkanin, skontrastowany z czystymi, pełnymi energii gamami kolorystycznymi utrzymanymi w pogodnym nastroju.


Juliusz Marweg jest współzałożycielem Piotrkowskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków. Był jego pierwszym prezesem. Malarstwo Marwega ma wielu wielbicieli, a jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych, jak i państwowych.


Wystawa z okazji 40-lecia pracy artystycznej Juliusza Marwega czynna będzie do 13 lutego w Ośrodku Działań Artystycznych przy ul. Sieradzkiej 8.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

piotrkowiwininin n ~piotrkowiwininin n (Gość)17.01.2022 06:21

Sami artyści heheheh

11


Wanda ~Wanda (Gość)15.01.2022 16:33

A sesji się boją, ale w taki tłumie covidu nie ma. Hipokryci którzy śmieją się nam w twarz. Już nigdy na nich nie zagłosuje. A głosowałam zawszy na Chojniaka.

44


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)15.01.2022 21:55

Wspaniały i wybitny artysta

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat