Czekali na to całe lata. Dwie drogi w Uszczynie wyremontowane

Region Piątek, 28 czerwca 202418
Mieszkańcy Uszczyna i całej gminy czekali na remonty tych ulic od kilkudziesięciu lat. W czwartek (27.06.2024) nastąpił odbiór dwóch kolejnych dróg zmodernizowanych na terenie gm. Sulejów. Właściciele posesji znajdujących się przy ulicach Cisowej i Cyprysowej w Uszczynie, z którymi spotkała się burmistrz Dorota Jankowska podkreślali, że wreszcie mogą się poruszać po bezpieczniejszych i bardziej komfortowych jezdniach.

Ładuję galerię...

Rano na ulicy Cisowej spotkaliśmy dwóch mężczyzn, którzy wyruszali w podróż, ciągnąc walizki na kółkach. Przed remontem prawdopodobnie musieliby przenieść swoje torby. To tylko jeden z przykładów obrazujących poprawę komfortu życia mieszkańców, ponieważ z tej drogi będą korzystać nie tylko piesi, ale na pewno również rowerzyści oraz oczywiście kierowcy.

Mieszkańcy doczekali się wreszcie cywilizowanej ścieżki samochodowej i rowerowej. Cieszymy się, bo przy tych remontach było też trochę naszej pracy społecznej. Pomogliśmy mieszkańcom, których ogrodzenia znajdowały się w drodze, przesunąć je, żeby dwa samochody mogły swobodnie się minąć. Ta ulica zostanie także oświetlona, ponieważ pani sołtys otrzymała grant marszałkowski na lampy solarne. Sołectwo Poniatów też przekazało pewną kwotę na lampę, ponieważ tak się składa, że ta ulica jest graniczną między Uszczynem a Poniatowem. Takich uliczek wymagających remontu na pewno mamy więcej, czekamy na dotacje i na pewno dalej będziemy rozwijali infrastrukturę drogową – powiedział Rafał Kulbat, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie oraz mieszkaniec Uszczyna, który zabiegał o remonty wymienionych dróg.

 

Ulica Cisowa łączy się z Cyprysową, która również została wyremontowana.

Czekaliśmy na tę drogę w sumie 30 lat. Mieliśmy dość omijania kałuż, kamyków, które się wiecznie z tej drogi wydobywały. Do tej pory tylko łatano tę drogę, szkoda było pieniędzy. Wreszcie kompleksowo zrobiono tę drogę i będzie nam służyć przez długie lata. Po prostu przyszedł tutaj europejski standard – dodali Renata Turowicz i Krzysztof Michalski, którzy mieszkają przy ulicy Cyprysowej.

 

Odbioru wymienionych dróg dokonali Dorota Jankowska, burmistrz Sulejowa oraz pracownicy sulejowskiego magistratu.

Dzisiaj z wielką radością mieszkańcy nas powitali i wskazali na to, że po pierwsze poprawia się bezpieczeństwo ich poruszania się po drogach, a po drugie pokazali inną bardzo ważną rzecz - ulica Cisowa znajduje się pomiędzy przedszkolem i szkołą, więc jest takim naturalnym ciągiem pieszym i dzięki temu nasze dzieci będą bezpieczniej się poruszały – podsumowała burmistrz.

 

Remonty ulic Cyprysowej (długość 100 metrów) oraz Cisowej (340 metrów) kosztowały prawie 300 tys. złotych i zostały sfinansowane z gminnego budżetu. W ramach tej samej puli w tym roku wyremontowano także ulice Spacerową i Wodną w Sulejowie, odcinek od DK 12/74 w kierunku Podkałku, a także fragment między Witowem a Witowem-Kolonią.

 

źrodło: UM w Sulejowie

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

... ~... (Gość)29.06.2024 16:45

Dla takich chwil warto było czekać na ten remont. Dwóch Panów mogło pociągnąć walizki na kółkach.

11


Przystań umysły ~Przystań umysły (Gość)29.06.2024 13:43

Napewno nie jest najstarsza niech się pohwalią remotem z piotrkowe w poniatowie na witów morze 300 metrów zrobili

20


Uszczyński Patriota ~Uszczyński Patriota (Gość)29.06.2024 07:39

Najstarsza, najbardziej zdewastowana ulica w USZCZYNIE doczekała się naprawy.
Budzi to u niektórych ludzi dużo emocji
Mnie cieszy każa inwestycja poprawiająca standard życia mieszkańców Uszczyna, wykonana na wniosek tego, czy innego radnego przez tego czy poprzedniego burmistrza
Zaradna ekipa ludzi mieszkających na prywatnej ulicy za własne pieniądze zadbała o komfort życia i dojazd do własnych posesji, nie widzę w tym nic nie stosowanego
Szacun dla wszystkich zaangażowanych
Nareszcie ktoś zauważył potrzeby mieszkańców Uszczyna i stara się je zaspokajać
Brawo Brawo Brawo

20


mieszkaniec_uszczyna ~mieszkaniec_uszczyna (Gość)28.06.2024 12:41

Obłuda i tyle.Wyremontowali ulicę na której mieszka właśnie Pan Kulbat i super bo przecież trzeba wykorzystać to że jest się radnym a tym bardziej przewodniczącym. Pan Michalski wcale nie mieszka na cyprysowej a trzyma jedynie konie czyli ma stajnie. extra teraz konie będą na pastwisko chodzić po nowiutkim asfalcie... Cyprysowa nie jest ulicą przelotową ...(na ten moment) i czy ludzie tam czekali 30 lat na remont?? jeszcze chyba 10 lat temu tam żadnego domu nie było. Kolesiostwo i tyle. Ciekawe co nowa władza dobrego przyniesie dla mieszkańców Uszczyna bo na razie robią sobie tylko zdjęcia z realizacji przedsięwzięć które były już zatwierdzone za poprzedniej władzy choć nie wiem akurat czy Cyprysowa była zatwierdzona bo nie mogę tego znaleźć zresztą jak można kłaść nowy asfalt na ulicy która nie spełnia warunków ulicy?można jak się ma znajomości. Co ciekawe ulica Cisowa powinna mieć przejazd do ulicy wiosennej ale jakimś cudem dwa domy zagrodziły sobie działki powiększając przy tym posesje-tego też nikt nie widzi?pewnie bo po co lepiej tolerować patologię. Obserwujemy dalej poczynania nowej fotogenicznej Pani Burmistrz.

80


Realia ~Realia (Gość)28.06.2024 21:39

Przyjechała spić śmietanę, po poprzedniku, bo to nie ona do tego doprowadziła. Za mało czasu na procedury. Nie jest to eleganckie.

12


Karuzela marzeń ~Karuzela marzeń (Gość)28.06.2024 18:46

Tak, popieram. Chudy się lansuje.ło

10


witek ~witek (Gość)28.06.2024 12:15

A teraz gmina wystąpi o opłatę adiacencką ?

50


Emerytka ~Emerytka (Gość)28.06.2024 16:09

A mieszkańcy Kwiatowej już doczekali się remontu?

00


Emerytka ~Emerytka (Gość)28.06.2024 16:09

A mieszkańcy Kwiatowej już doczekali się remontu?

20


Ziemniak ~Ziemniak (Gość)28.06.2024 14:59

Teraz czekamy na oświetlenie. Pozdrawiam

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat