Advertisement

Budowa ujęcia wody z kolejnym dofinansowaniem

Strefa FMRegion Środa, 17 sierpnia 202226
Budowa nowego ujęcia wody w Uszczynie z kolejnym dofinansowaniem. 4,5 miliona złotych trafi do sulejowskiego samorządu z rezerwy budżetowej prezesa Rady Ministrów. To już drugie takie finansowe wsparcie. Ponadto, w najbliższych dniach rozpoczną się zaawansowane prace w tym miejscu.

Ładuję galerię...

Łącznie Sulejów pozyskał na ten cel 9 milionów złotych, co stanowi blisko 70% kosztów tej inwestycji.

Cieszę się, że ta inwestycja po raz kolejny zdobyła uznanie. W zeszłym roku udało się pozyskać 4,5 miliona złotych, i taka sama kwota w tym roku popłynie do sulejowskiego samorządu. Mam nadzieje, że problem z brakiem wody zostanie rozwiązany za sprawą budowy nowego ujęcia, a mieszkańcy gminy Sulejów już nie będą musieli się martwić o dostęp do wody - mówił Grzegorz Lorek, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Burmistrz Sulejowa, Wojciech Ostrowski, cieszy się z kolejnego zastrzyku finansowego, który pomoże zrealizować niezwykle istotną dla mieszkańców inwestycję.

My nie jesteśmy tak bogaci jak Piotrków. Dla nas 4,5 miliona złotych to bardzo dużo pieniędzy. To oznacza, że nie będziemy musieli brać tego drastycznie oprocentowanego kredytu - cieszy się Wojciech Ostrowski. - Już na wiosnę będą tutaj zbiorniki, w których magazynowana będzie woda, a teraz mamy ostatnie lato, kiedy mamy do czynienia z jej brakiem - dodaje burmistrz.

Wojciech Ostrowski zaznaczył, że rozpoczyna starania o przejęcie kolejnej studni, która znajduje się 700 metrów od tej, gdzie powstanie nowe ujęcie.

 

Z brakiem wody w okresie wiosenno-letnim mieszkańcy gminy Sulejów mierzą się od wielu lat.

Ten problem jest tutaj od kilkunastu lat i ciągle narasta. Rozrasta się miejscowość, przybyło tutaj domów. Zazwyczaj od 17 do 22 mieliśmy absolutny brak wody - Rafał Kulbat, radny Rady Miasta i Gminy Sulejów. - To chyba najważniejsza inwestycja ostatniego dziesięciolecia. To ujęcie wody zabezpieczy wodę nie tylko dla mieszkańców tej miejscowości, ale dla całej gminy Sulejów. Gdyby cokolwiek stało się z ujęciem Barbara, to będziemy mogli dostarczać wodę do Sulejowa - mówi Katarzyna Miśkiewicz, radna rady powiatu piotrkowskiego.

Jak informują sulejowscy urzędnicy, ujęcie, które powstanie przy ul. Leśnej w Uszczynie będzie nowoczesne.

Ujęcie będzie w pełni zautomatyzowane. Będą tutaj szwedzkie filtry złożowe, które nie wymagają czyszczenia. Wydajność studni to 180 metrów sześciennych na godzinę. Powstanie także stacja uzdatniania wody, ponieważ ta woda jest nieco innej jakości niż w ujęciu Barbara i ma zawartości manganu i żelaza. Stacja wytrąci te dwa związki, co sprawi, że woda będzie zdatna do spożycia. Co do samej inwestycji, to prace rozpoczęliśmy od usunięcia drzew i krzewów. Firma zobowiązała się od jutra wprowadzić ciężki sprzęt i będą wykonywane wykopy pod fundamenty - Jarosław Miller, dyrektor Miejskiego Zarządu Komunalnego w Sulejowie.

Jak zapewnia burmistrz Ostrowski, inwestycja ma się zakończyć do 30 czerwca 2023 roku.


Zainteresował temat?

3

5


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Co bredzi? ~Co bredzi? (Gość)19.08.2022 21:05

4,5 mln to dużo pieniędzy, a wydanie 12mln na kladkę-absurd 100 m od mostu, to było?

41


zniesmaczony ~zniesmaczony (Gość)18.08.2022 22:18

Fanie, że są nowe inwestycje dla mieszkańców gminy Sulejów, nie tylko dla samego miasta Sulejowa. Dnia 15 sierpnia były obchody Święta Wojska Polskiego w Polsce, a na cmentarzu w Witowie w gminie Sulejów zapomniano o grobach Polskich Żołnierzy poległych w czasie II Wojny Światowej.

42


wieśniak ~wieśniak (Gość)19.08.2022 08:18

jak Panu nie wstyd Panie pośle należeć do tej bandy?

81


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)17.08.2022 22:24

A co z działaniami piotrkowskich urzędników, mające na celu utrudnienie i uniemożliwienie oddania terenu studni ?? Czy to nie jest jawne działania na szkodę ogółu ? Przeciez 2-3 lata temu cena wykonania studni byłaby sporo mniejsza...
Skoro przegrali sprawę w sądzie to powinni ponieść konsekwencje swoich błędnych decyzji i interpretacji01

63


Sulejowianka ~Sulejowianka (Gość)18.08.2022 08:31

Trzeba było koniecznie pojechać do Uszczyna na plac budowy, aby zrobić LANS i 26 fotografii .Propaganda sukcesu
w najwyższej postaci.Tak właśnie jest w Sulejowie.Z byle powodu zwołuje się konferencje i się chwali,chwali,chwali ...zamiast pracować.

63


Znawca tematu ~Znawca tematu (Gość)18.08.2022 09:49

Te złożone raczki polityków są cudowne. Ciekawe czy ktoś się jeszcze na ich gesty napbiera?

101


promil ~promil (Gość)17.08.2022 21:52

Siedem zdjęć związanych z tematem , dziewiętnaście zdjęć oficjeli i działaczy... Jaki to jest procencik?

51


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)17.08.2022 19:54

Dla kogo to dofinansowanie do kieszeni urzędników? Studnie wywiercić to mały koszt we własnym zakresie

41


Bajkopisy ~Bajkopisy (Gość)17.08.2022 17:34

Bardzo się cieszę z tego powodu, ale z drugiej strony to trochę wstyd,że ujęcie powstaje przy ulicy która jest tak zarośnięta i praktycznie nie utwardzona. To jest tylko jakiś lepik posypany grysem. Wykarczować kilka krzewów to już problem, ale postawić siedem znaków drogowych na jednej ulicy już nie.

31


Aa ~Aa (Gość)17.08.2022 17:16

Pani Miśkiewicz, Panie Lorek a jak tam ryby w Odrze?

109


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat