Będą pieniądze na wymianę pieców. Tak wygramy ze smogiem?

Sobota, 21 stycznia 201734
Urząd Miasta przystępuje do „Programu Ograniczania Niskiej Emisji". Dzięki temu piotrkowianie mogą otrzymać 40% dofinansowania na wymianę pieców w przydomowych kotłowniach.
Będą pieniądze na wymianę pieców. Tak wygramy ze smogiem?

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ogłosił Program na lata 2017-2018, jego celem jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń.

- Dofinansowanie może sięgnąć 40% kosztów kwalifikowanych i obejmuje m.in. wymianę starych kotłów opalanych paliwem stałym na bardziej ekologiczne, podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz zastosowanie pomp ciepła. Pieniądze pozyskać mogą osoby fizyczne oraz spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe – informuje Jarosław Bąkowicz z piotrkowskiego magistratu.

Piotrków Trybunalski planuje wystąpić z wnioskiem o pozyskanie środków na realizację programu. Do jego złożenia potrzebne jest zebranie deklaracji od zainteresowanych mieszkańców i podmiotów z terenu miasta.

Stosowny druk do wypełnienia można uzyskać w Biurze Obsługi Mieszkańców przy Pasażu Karola Rudowskiego 10 lub przy ul. Szkolnej 28 lub pobrać ze strony piotrkow.pl. Deklaracje przyjmowane będą do 17 marca w obu budynkach magistratu.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Gospodarki Komunalnej (ul. Szkolna 28)  lub pod numerami telefonu: 44 732 18 24,  732 18 47 i  732 18 46. 


Zainteresował temat?

7

0


Zobacz również

Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Do LUQ ~Do LUQ (Gość)21.01.2017 20:14

"płacić" śmieciami?

42


his. ~his. (Gość)22.01.2017 10:46

Wymiana pieców to raz. Wymiana okien to dwa. Wymiana instalacji co to trzy.Do nowoczesnych kotłów nie bardzo nadają się stare kaloryfery żeliwne. A brak ich wymiany /łącznie z rurami/ na nowe mija się z założeniem "podstwowym"-ilość wody w systemie. Ocieplenie budynku to cztery. Jeśli się nie spełni tych warunków to można sobie w d....ę wsadzić oszczędzności. Pozdrawiam. Mnie to dużo kosztowało i spełniłem. Za to państwo co rusz podnosząc opłaty tzw. stałe narusza co chwila warunki...Mimo ,że cena gazu "teoretycznie" spada.

60


Witek ~Witek (Gość)21.01.2017 21:54

Redakcja uprawia propagandę i wciska ludziom kit pokazując etatowe zdjęcie tu ktoś pali węglem brunatnym więc dymu dużo.Ja nie mam zamiaru wymieniać pieca a jak ten padnie kupi się blachy są spawarki i się zrobi nowy po co mam jeszcze przy zakupie podatki płacić kiedy samemu można zrobić

91


Luki ~Luki (Gość)22.01.2017 08:53

Wymienić piec to nie sztuka, w dzisiejszych czasach piec można sobie na raty wziąć tylko co dalej? lepiej jak by się do opału dołożyli bo np olejem żeby dom nie ocieplony ogrzać około 100m2 to 4 tyś na bank potrzeba a gazem jeszcze więcej. Mój wujo ma dom w pt i piec gazowy ale jak mocniejsza zima to odpala kominek bo koszty gazu robią się ogromne a w domu zimno, dom wcale nie stary, ocieplony, okna w plastiku i co teraz? ma nie jeść ale mieć ciepło czy jeść ale zamarznąć? A z tymi śmieciami jak słyszę jak ludzie gadają to mnie nerwy biorą, ludzie zrozumcie śmieci mają niską wartość opałową jeśli by ktoś dom chciał ogrzewać tylko śmieciami to by musiał mieć 4 metrowe wysypisko na podwórku i bez przerwy do kotłowni nosić. Żeby zmniejszyć smog to na początek potrzeba nauczyć ludzi jak spalać węgiel czysto i oszczędnie rozpalając od góry a później inne akcje.

91


ares1 ~ares1 (Gość)22.01.2017 08:15

Jakie to są kotły bardziej ekologiczne??? Bo co region to inna definicja :))) Przykładem niech będzie ekogroszek :)))

72


jedno pytanie ~jedno pytanie (Gość)21.01.2017 20:55

wszystko fajnie pięknie, a co z ludźmi co mają stare piece węglowe w domach ?

80


gość ~gość (Gość)21.01.2017 18:50

Ciekaw jestem ile osób się zgłosi ??? W Krakowie dofinansowanie wynosi bez mała 100% i chętnych brak. Zgłosiło się ok. 5%, a czemu - bo jak się zmieni kocioł na ekologiczny z zamkniętym paleniskiem to już śmieci w nim nie spalisz !!!!
Ja dwa lata temu zmieniałem ogrzewanie z olejowego na biomasę, oczywiście wtedy UM nie dysponował żadnymi środkami na dofinansowanie inwestycji bo nikt nie nagłaśniał sprawy smogu, która już wtedy istniała.
Na osiedlu którym mieszkam tylko 4-5 domów jest ogrzewanych inaczej niż śmieciami i węglem i nikt mi z tego tytułu bonusów nie daje. Straż miejska też ma sprawę smrodzenia w poważaniu, a wystarczy skontrolować kilka razy kotłownie i ilość wystawianych śmieci przez mieszkańców domków.

91


tik takon ~tik takon (Gość)21.01.2017 21:02

Chojniak od wielu lat juz mogł dać pieniądze z budżetu na wymiane pieców w wysok 100% tak jak w innych miastach się robi.

80


riki ~riki (Gość)21.01.2017 20:56

To propozycja Wojewodzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospidarki Wodnej w Łodzi a nie urzędu miasta Te 40% to grosze w stosunku do propozycji,ktore sa realuzowane od wielu lat w innych miastach.Kiepska oferta!!

70


Pietrek Pietrekranga21.01.2017 20:25

Pompy ciepla hahah w starych domach nie ma to zadnego zastosowania bo pompy ciepla stosuje sie jedynie do ogrzewan plaszczyznowych (ogrzewanie podlogowe, scienne lub sufitowe)

70


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat