Antoni Macierewicz. Ofiara czy sprawca?

Region Poniedziałek, 25 grudnia 2023166
W Wigilię rano w PAP doszło do incydentu z udziałem posła PiS z naszego okręgu Antoniego Macierewicza i pracownika Agencji. Władze PAP-u i poseł oskarżają się wzajemnie o łamanie prawa.
Antoni Macierewicz. Ofiara czy sprawca?

Na nagraniu zamieszczonym na platformie X (dawniej Twitter) widać jak poseł Antoni Macierewicz fizycznie nie pozwala wejść do budynku jednemu z zatrudnionych w biurze informatyki i telekomunikacji, uniemożliwiając zmianę pracownika kończącego nocny dyżur. Każe, by mężczyzna okazał ochroniarzom przepustkę. Pracownik spokojnie wykonuje polecenie i po raz kolejny próbuje wejść do budynku. Tymczasem poseł, który trzyma  w ręce kubek z kawą, zaczyna się przepychać z wchodzącym, zasłania ciałem drzwi, odpycha mężczyznę i w końcu polewa się płynem. Interweniować próbują ochroniarze. Pracownik Agencji spokojnie odchodzi, chce poszukać policjantów.

 

   

Antoni Macierewicz zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez nowe władze PAP oraz pracownika, który uczestniczył w zdarzeniu.

 

Władze PAP mówią podobne - O tym niedopuszczalnym incydencie powiadomiliśmy policję, złożymy także formalne doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa - poinformował powołany przez nową Radę Nadzorczą PAP prezes Marek Błoński.

 

W siedzibie Agencji od minionej środy nieprzerwanie trwa akcja posłów PiS, nazywają ją interwencją poselską. Parlamentarzyści uważają za bezprawny wybór obecnych władz spółki. Z tym parlamentarzyści uważają za bezprawny wybór obecnych władz spółki, z czym nie zgadzają się nowy zarząd i rada nadzorcza PAP, oraz resort kultury, którego szef powołał nowe władze. nie zgadzają się nowy zarząd i rada nadzorcza PAP, oraz resort kultury, którego szef powołał nowe władze.

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

9


Komentarze (166)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

emeryt ~emeryt (Gość)30.12.2023 20:07

Minister Dariusz Klimczak z koalici 13 grudnia, obwieszczeniem z dnia 21 grudnia 2023 roku wprowadził podwyżkę opłaty paliwowej dla kierowców o 13,8% od dnia 01 stycznia 2024 roku. Prtzed dwoma laty sam proponował obniżkę tej opłaty doliczanej do cen paliw. HIPOKRYCI.

33


dokKRS ~dokKRS (Gość)26.12.2023 18:36

Zgodnie z wpisem w Krajowym Rejestrze Sądowym prezesem Polskiej Agencji Prasowej jest Pan Wojciech Surmacz.
Pan Marek Błoński jest jedynie uzurpatorem.

55


wkurzony ~wkurzony (Gość)30.12.2023 08:17

Poseł nie ma prawa nikogo sprawdzać ,ani zabraniać mu przychodzenia do pracy.Aktywny to już chciał być przy swojej komisji.

42


suweren ~suweren (Gość)28.12.2023 20:36

"Na gruncie Konstytucji niedopuszczalny jest mechanizm zakładający powoływanie członków zarządów i rad nadzorczych spółek RTV bezpośrednio przez rząd czy członków rządu" - ocenia Rzecznik Praw Obywatelskich w piśmie do ministra. Według prof. Marcina Wiącka nie ma przy tym znaczenia, czy ma to podstawę w przepisach prawa spółek handlowych.

35


Bodnar-Wiącek ~Bodnar-Wiącek (Gość)29.12.2023 12:38

Bodnar o TVP: Sienkiewicz realizuje strategię przywrócenia porządku konstytucyjnego
Czy Bartłomiej Sienkiewicz miał prawo powołać likwidatorów w TVP, Polskim Radiu i PAP? — Absolutnie tak. To są możliwości, jakie posiada minister jako osoba odpowiedzialna za aktywa państwowe w tym obszarze. Minister Sienkiewicz realizuje strategię przywrócenia porządku konstytucyjnego w mediach publicznych, rzeczywistego pluralizmu — stwierdził Adam Bodnar.
Minister sprawiedliwości komentował też słowa prof. Marcina Wiącka, rzecznika praw obywatelskich, który krytykował działania wokół publicznych mediów.
— Nagle pan prof. Wiącek formułuje tego typu zarzuty, a jednocześnie nie widziałem jego zainteresowania tym, co dzieje się w mediach publicznych — ocenił Bodnar. — Musimy pamiętać, że nie operujemy w sytuacji funkcjonowania mediów publicznych na zasadach pełnej wolności i pluralizmu informacyjnego, lecz mediów realizujących zadania monologu partyjnego. Działania, które są podejmowane przez ministra Sienkiewicza, mają na celu przywrócenie równowagi konstytucyjnej — dodał.

33


an ~an (Gość)27.12.2023 09:10

Macierewicz i tak był spokojny.Jak by mi tak napój jak jemu wylał ten facet to by już leżał na glebie i Mam Talent Hołownia już by mi wygaszał mandat jak Wasikowi Kamińskiemu.Brawo Macierewicz

426


trzeźwy ~trzeźwy (Gość)28.12.2023 17:38

Skoro ta instytucja TVP jest taka sporna, to zlikwidujmy ją całkowicie.
Niech sobie partie polityczne tworzą własne, komercyjne telewizje. Tam mogą sobie siać nienawiść z lewej i z prawej strony - wedle upodobania. Dlaczego którakolwiek partia ma korzystać z telewizji, za którą płacimy my - abonamentem i podatkami?
Co do tytułu artykułu, to jest poniżej godności tego portalu. Od ustalania winy, to jest sąd, a nie czytelnicy portalu. Chyba chodziło o to, żeby komentujący rzucili się sobie do gardeł.

40


Lesio ~Lesio (Gość)25.12.2023 20:14

Był skowyt o 2miliardy dofinansowania tv a teraz po nie prawnym przejęciu 3 miliardy to po co. Brawo prezydent.

1629


goœć_marcin ~goœć_marcin (Gość)28.12.2023 12:53

A tata "Józefa Bąka" powiedział, że do instytucji państwa Polskiego przyjdą silni ludzi i będą zaprowadzać demokrację. Były prezydent RP powiedział , że "trzeba czasami mieć odwagę i lać się dechą z takimi ludźmi". To wszystko robią aby zaprowadzić w Polsce praworządność na którą czekają instytucje Unii Europejskiej.

31


werdykt ~werdykt (Gość)28.12.2023 13:16

Uzurpatorom mediów publicznych mówimy stanowcze NIE.

23


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat