Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę

PolicjaTomaszów Niedziela, 15 sierpnia 202154115
Godną pochwały postawą wykazali się świadkowie, którzy we właściwy sposób zareagowali na zagrożenie w ruchu drogowym, zatrzymując nietrzeźwego kierowcę. Badanie stanu trzeźwości 59-letni tomaszowianina wykazało, że miał on w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało że na terenie jednej ze stacji paliw w Tomaszowie, ujęty został przez świadków nietrzeźwy kierujący. Natychmiast na miejsce skierował policyjny patrol.

 

Mundurowi ustalili, że świadkowie widzieli jak podejrzewany po wyjściu z budynku stacji, idzie chwiejnym krokiem do zaparkowanego chryslera, po czym wsiada do niego i kilkukrotnie usiłuje uruchomić silnik. Wtedy podeszli do jego auta i próbowali odebrać kluczyki, które niestety zablokowały się w stacyjce. Po kilku nieudanych próbach uruchomienia pojazdu i pod presją świadków, mężczyzna na ich żądanie oddał kluczyki. Interweniujący małżonkowie oczekiwali przy nim, aż do przyjazdu policji, uniemożliwiając mu kontynuowanie jazdy.

 

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna to 59-letni tomaszowianin, posiadający niemal wszystkie kategorie prawa jazdy. Badanie trzeźwości, wykazało że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto pracownicy stacji widzieli jak 59-latek osobiście przyjechał na teren stacji i po wyjściu z auta wszedł do budynku, gdzie swoim nieodpowiednim zachowaniem zwrócił na siebie uwagę personelu i klientów.

 

Po wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Musi również liczyć się z utratą prawa jazdy i sądowym zakazem kierowania pojazdami.  


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Trzeźwo myślacy ~Trzeźwo myślacy (Gość)15.08.2021 16:29

Mógł rowerem przyjechać, ale były obawy, że może potłuc w drodze powrotnej.

11


Adf ~Adf (Gość)15.08.2021 14:45

Co nas obchodzi Tomaszów

21


Opoczno ~Opoczno (Gość)15.08.2021 09:13

Jakoś Durczok nie siedzi

51


Słowiańska dusza ~Słowiańska dusza (Gość)15.08.2021 10:55

Przyjechał chłop dokupić, bo szkoda tak fajną imprezę kończyć.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat