W gminie Wola Krzysztoporska powstaną podziemne linie elektroenergetyczne

Urząd Gminy Wola KrzysztoporskaRegion Wtorek, 06 lipca 20217 2465
W ramach rozbudowy infrastruktury na rurociągu Płock – Koluszki – Boronów na terenie gminy Wola Krzysztoporska, w miejscowości Jeżów planowana jest budowa nowej stacji pomp wraz z niezbędną infrastrukturą (np. przyłącze elektroenergetyczne). Przez wyznaczone działki na terenie gminy będą przebiegać podziemne linie elektroenergetyczne średniego napięcia, które zasilą obiekty Stacji Pomp w Jeżowie. Mieszkańcy muszą się więc liczyć z pracami ziemnymi na ich terenie. Prace rozpoczną się w połowie lipca tego roku i potrwają około 4 miesięcy.
fot. wola-krzysztoporska.pl

 

Budowane przyłącze elektroenergetyczne na terenie gminy Wola Krzysztoporska będzie miało długość 2,7 km (całość 17 km) i przebiegać będzie przez 73 działki. Oczywiście wcześniej każdy właściciel został powiadomiony o mających nastąpić pracach (całość odbywa się na podstawie tzw. specustawy naftowej). Przed wejściem w teren przez rzeczoznawców spisywane są też protokoły stanu nieruchomości. Ten proces zostanie powtórzony po zakończeniu robót, tak by móc oszacować zniszczenia i określić kwotę odszkodowania. Wojewoda określi wysokość odszkodowanie za ograniczenie korzystania z nieruchomości, szkody, zachowanie strefy ochronnej właśnie na podstawie operatów sporządzonych przez licencjonowanych rzeczoznawców. Właściciele nie będą musieli sami występować z wnioskami o odszkodowania. W ich imieniu złoży je pełnomocnik PERN, czyli inwestora. Tam, gdzie działki nie będą miały uregulowanego stanu prawnego, odszkodowanie trafi do sądowego depozytu na 10 lat.

 

W księgach wieczystych działek, przez które przebiegało będzie przyłącze, pojawią się też wpisy o ograniczonej możliwości korzystania z nieruchomości (trwałe ograniczenie w ich użytkowaniu)


Warto dodać, że przyłącza elektroenergetyczne do stacji pomp będą realizowane na głębokości około 1,2 m (całość prac ziemnych). Strefa ochronna po zakończeniu robót wynosi 2 m, po każdej stronie po 1 m od osi kabla. Wewnątrz strefy niedopuszczalne jest wznoszenie budowli, urządzanie stałych składów i magazynów oraz zalesianie i sadzenie drzew.


Przypomnijmy, że 31 maja 2021 r. w gminie Wola Krzysztoporska rozpoczęły się prace geodezyjne prowadzone w związku z planowaną rozbudową infrastruktury.


Pytania w sprawie prac geodezyjnych można kierować do:

Przedstawiciela Generalnego Wykonawcy Inwestycji (tel. 731 690 900) – w zakresie prac geodezyjnych.

Kierownika budowy (tel. 607 068 649) – w zakresie informacji o przyłączu energetycznym.

 
Pod numerem telefonu 600 329 027 można uzyskać informacje o całym przebiegu procesu inwestycji.

 

Więcej informacji o projekcie na stronie: boronowtrzebinia.pl i w broszurach na https://www.wola-krzysztoporska.pl/jezow-pern-zaczyna-prace-przy-budowie-przylaczy-elektroenergetycznych/.

 

źródło: Urząd Gminy Wola Krzysztoporska


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Paweł ~Paweł (Gość)07.07.2021 08:05

Dobrze że to nie idzie przez naszą ukochaną gminę Sulejów bo pewnie jeden Pan zażyczył by sobie kolanko z tego rurociągu i rurę pod kładką .....

10


Gimbaza ~Gimbaza (Gość)06.07.2021 20:57

Przyjdzie wiatr zerwie linie i rozkopiom pół drogi.

11


go?ć_adam ~go?ć_adam (Gość)06.07.2021 14:10

Będą mi za to płacić bo jak nie to nie dam przekopać

21


Z krynżny ~Z krynżny (Gość)06.07.2021 10:01

Najwięcej to powstaje plam oleju na lokalnych drogach.

30


edek5kredek ~edek5kredek (Gość)06.07.2021 11:13

To tak istotna informacja dla mieszkańców Woli, jak opublikowana kiedyś informacja, że przez Piotrków przejedzie pendolino, ale się nie zatrzyma.

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat