"Skasował" dwa auta i przejechał na sąsiedni parking

PolicjaBełchatów Niedziela, 09 stycznia 202271602
Obywatelską czujnością i właściwą reakcją na zagrożenie wykazali się mieszkańcy Bełchatowa, którzy ujęli nietrzeźwego kierowcę skody. Mężczyzna uderzył w dwa auta stojące na miejscach parkingowych, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Grozi mu nawet kara pozbawienia wolności.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Świadkowie zdarzenia poinformowali, że idąc przez osiedle Dolnośląskie w Bełchatowie, na parkingu przy jednym z bloków zauważyli, jak kierowca skody uderzył w zaparkowany pojazd. Następnie zawrócił i zaczepił o inne auto, które również stało na miejscu parkingowym. Po wszystkim kierujący skodą odjechał z miejsca zdarzenia.

Przejechał przez krawężnik, jazdę kontynuował trawnikiem do momentu zatrzymania się na innym parkingu usytuowanym przy pobliskim bloku. W tej sytuacji świadkowie zdarzenia natychmiast zareagowali. Podbiegli do kierowcy, zabrali mu kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mężczyźnie dalszą jazdę i na miejsce wezwali patrol policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 60-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Jego auto miało rozbity przedni reflektor oraz uszkodzone koło - informuje nadkom. Iwona Kaszewska, oficer prasowy KPP w Bełchatowie.

 

Zgłaszający wskazali również policjantom uszkodzone auta. Mieszkaniec Bełchatowa stracił już swoje prawo jazdy. Wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Musi się też liczyć z wysoką karą finansową. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

Policjanci doceniają postawę mieszkańców Bełchatowa. - To kolejny przypadek, kiedy mieszkańcy naszego miasta wyraźnie sprzeciwiają się nieodpowiedzialnym zachowaniom kierowców i co ważne reagują, powiadamiają służby. Dzięki zdecydowanemu działaniu obywateli i tym razem być może nie doszło do kolejnej tragedii na drodze. Świadkom tego zdarzenia serdecznie dziękujemy za reakcję i godną naśladowania postawę - dodaje nadkom. Kaszewska.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Paseratti ~Paseratti (Gość)09.01.2022 18:42

Oj będzie bolało. W sumie uszkodzone trzy auta. Ubezpieczenie szkód nie pokryje bo był pijany. Sprawa w sądzie a tam kara do 30 tyś. Pewnie ze 20 tys mu zasądzą do tego zwrot kosztów postępowania. Straci prawko na minimum 5 lat a jak już wcześniej był karany za jazdę po pijaku to pójdzie do mamra. Razem pewnie ze 40 tys kosztów się zbierze i tylko rodziny szkoda bo będzie za dziada musiała płacić.

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat