artykuł sponsorowany

Nowoczesne osiedle w kameralnym punkcie miasta

Środa, 06 października 2021
Oryginalna architektura, bogaty wybór mieszkań o różnych powierzchniach i układach funkcjonalnych, a wszystko to w kameralnym i spokojnym punkcie na mapie Piotrkowa. Sprawdź i przekonaj się, że osiedle Szkolna Nowe Sady to miejsce stworzone dla Ciebie!

Ładuję galerię...

Szkolna Nowe Sady to inwestycja mieszkaniowa zaplanowana między ulicami Szkolną a Polną w Piotrkowie. Będzie tam prawie 200 mieszkań o różnych powierzchniach: od 30 metrów wzwyż. To nowa lokalizacja mieszkaniowa na mapie Piotrkowa. Nie jest ona oczywista, ponieważ nie było tam do tej pory zabudowy wielorodzinnej. - Jest to dyskretnie schowana działka, a jednocześnie blisko centrum miasta, skąd mamy dostęp do najważniejszych punktów Piotrkowa w niecałe 5-7 minut spacerem - mówi Bartosz Michalak, kierownik kontraktu inwestycji Szkolna Nowe Sady.

 

Na uwagę zasługuje fakt planowania całej inwestycji, który był ciekawy i twórczy. Głównym atutem jest lokalizacja. - Chcieliśmy stworzyć coś zupełnie innego na miarę Piotrkowa, czego jeszcze w tym mieście nie ma. Jeździliśmy na rowerach po warszawskim Wilanowie, aby przenieść do Piotrkowa kilka rozwiązań wielkomiejskich. Nasz pomysł to zaawansowane osiedle w kameralnym, spokojnym miejscu na mapie Piotrkowa. Sama architektura będzie ponadczasowa, bo nawet za kilkadziesiąt lat te budynki będą nadal atrakcyjne - mówi Bartosz Michalak.

 

Duszą budynku A będzie klatka schodowa, która będzie całkowicie przeszklona i podświetlona. Daje to poczucie przestrzeni i komfortu lokatorom w hallach windowych, a przechodnie będą mogli widzieć, jak tętni w nich życie. - Dodatkowo położyliśmy nacisk na wystrój wnętrz. Nawiązujemy do sadów, czyli do miejsca, na którym powstają budynki. Chcemy utrzymać trend zieleni dookoła, aby było spokojnie i kojąco dla każdego lokatora - podkreśla Michalak.

 

Jak zapewnia przedstawiciel dewelopera, mieszkania, które tam powstaną są przeznaczone zarówno dla młodych par, osób starszych oraz są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja jest tak zaplanowana, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. - Podziały mieszkań i układy funkcjonalne będą tak zaaranżowane, aby chronić i szanować wzajemną przestrzeń mieszkańców. Wszystkie ściany i stropy są w wysokich normach akustycznych. Mieszkania są także interesujące i bardzo atrakcyjne ze względu na lokatę kapitału - wyjaśnia Bartosz Michalak.

 

W pierwszym etapie inwestycji (czyli budynek A) najmniejsze mieszkanie ma 33 metry kwadratowe. To dwupokojowa kawalerka z oddzielną sypialnią i dużym pokojem z aneksem kuchennym. Z pewnością doskonale sprawdzi się jako mieszkanie dla młodej pary. Kolejne mają 45, 49 oraz 65 i 75 metrów kwadratowych. W kolejnych etapach również będą dostępne mieszkania od 33 do ponad 80 metrów kwadratowych. - Co ważne, wszystkie mieszkania są zaprojektowane tak, że istnieje możliwość ich łączenia. Jeżeli ktoś szuka mieszkania od 120 metrów kwadratowych, jesteśmy w stanie połączyć dwa mieszkania w jedno duże - zaznacza Bartosz Michalak. W pierwszym z zaplanowanych budynków na parterze znajdą się lokale usługowo-handlowe. Najprawdopodobniej będzie tam restauracja i operator mini dyskontu spożywczego.

 

Ogromną zaletą tej lokalizacji jest bliskość do najważniejszych punktów miasta. W pobliżu jest Urząd Miasta, dworzec kolejowy czy nawet galeria handlowa. Wszędzie tam można dotrzeć pieszo w kilka czy kilkanaście minut. - Według mnie zaletą jest bliskość kolei, która stała się w ostatnich latach szybka i bardzo nowoczesna. Pandemia mocno zweryfikowała rynek i sposób pracy. Nastawiamy się także na klientów, którzy codziennie dojeżdżają pociągiem do pracy do Warszawy. Z jednej strony osiedle osłonięte jest od dworca linią drzew, co stanowi naturalną i bardzo skuteczną barierę akustyczną, a z drugiej strony mamy szybki dostęp do stolicy - wyjaśnia Michalak.

 

Ważnym aspektem przy projektowaniu tej inwestycji jest ekologia. Wszystkie dachy w zaplanowanych budynkach będą przystosowane do zamontowania instalacji fotowoltaicznej. Od przyszłej wspólnoty mieszkaniowej będzie zależeć o jakiej mocy. Przykładowo taka instalacja o mocy 20 kW byłaby w stanie zaspokoić wszystkie części wspólne inwestycji, czyli oświetlenie, windy i inne urządzenia budynku. – Mamy również dodatni bilans miejsc parkingowych, co umożliwiłoby także stworzenie miejsca parkingowego ze stacją do ładowania aut elektrycznych - mówi przedstawiciel dewelopera.

 

Pod każdym budynkiem znajdzie się parking podziemny. Do każdego mieszkania będzie przypisane jedno miejsce parkingowe. Przed budynkiem A będą także miejsca zewnętrzne dla klientów lokali usługowo-handlowych.

 

Ważną kwestią jest także bezpieczeństwo. Całe osiedle będzie zamknięte z kontrolą dostępu tylko dla mieszkańców. Na jego terenie znajdzie się także plac zabaw dla dzieci. - Osiedle może być strzeżone, ponieważ przygotowana będzie infrastruktura CCTV pod przyszłą ochronę. To od wspólnoty będzie zależeć, czy zostanie podpisana umowa z firmą ochroniarską.

 

Szczegóły dotyczące tej inwestycji znajdziesz na https://www.szkolnanowesady.pl/.


Zainteresował temat?

9

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat