artykuł sponsorowany

Jak zachęcić dzieci do górskich wycieczek – istotna szkoła motywacji

Czwartek, 25 kwietnia 2024
Dla wielu osób wędrowanie pośród górskich krajobrazów to pasja i starają się oni spędzać większość wolnych dni i wakacji na przemierzaniu górskich szlaków. Kiedy na świecie pojawiają się dzieci, zarażeni górską pasją rodzice próbują motywować najmłodszych do wspólnych wypraw. Dzielenie tych samych zainteresowań może być doskonałym doświadczeniem wzmacniającym więzi rodzinne.
Jak zachęcić dzieci do górskich wycieczek – istotna szkoła motywacji

Wakacje w górach z wyżywieniem i basenem – udany wyjazd dla całej rodziny

Pierwsze spacery po górach dobrze jest rozpoczynać, kiedy dzieci nie potrzebują już nosidełka i są w stanie samodzielnie przejść większe odległości. Podstawą jest wybranie ciekawych miejsc na pierwsze wędrówki oraz zapewnienie wygodnego zakwaterowania w komfortowym hotelu. Wakacje w górach z wyżywieniem i basenem to idealne rozwiązanie dla całej rodziny. Po spacerach lub w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wszyscy bez względu na wiek odpoczną w wygodnych pokojach, zjedzą smaczne i zdrowe posiłki oraz skorzystają z wielu atrakcji. Wybór odpowiedniego hotelu, w którym dzieci nie będą się nudziły, jest jednym z elementów zachęcających najmłodszych do wyjazdu w góry.

Kotlina Kłodzka – wakacje w hotelu i pierwsze górskie wycieczki

Najlepszym rozwiązaniem na pierwsze górskie spacery z dzieckiem są łagodne szlaki odpowiednio dostosowane do możliwości fizycznych najmłodszych. Zmęczone pociechy łatwo tracą dobry humor niezbędny podczas wycieczki, o czym musimy pamiętać, jeśli wyprawa ma być dla dziecka dobrą zabawą i dobrze kojarzyć się w przyszłości. Luźna forma wspólnej wycieczki powinna zakładać małe rozrywki, które podsycą ciekawość dziecka. Wizyta w schronisku, gdzie można zjeść smaczny obiad lub ulubiony deser, a także mały odpoczynek na szlaku w celu nabrania sił i zjedzenia małej przekąski będą interesującymi doświadczeniami. Wspaniałym miejscem, które nadaje się na pierwsze doświadczanie gór, jest Kotlina Kłodzka. Wakacje w hotelu w pobliżu niesamowitych Gór Stołowych sprawi ogromną radość. Na urozmaicone i klimatyczne krajobrazy składają się góry płytowe o budowie warstwowej z niesamowitymi piaskowymi ostańcami. Tworzą one malownicze widoki z licznymi labiryntami skalnymi. To wspaniała sceneria, która przyciągnie najmłodszych.

Kotlina Kłodzka – wakacje w hotelu będącym doskonałą bazą do zdobywania górskich szlaków

Jedną z metod zachęcających do wycieczek górskich jest towarzystwo innych rówieśników. Wędrowanie w większej grupie znajomych z dziećmi lub spotkanie na szlaku innych dzieci i podążanie w tym samym kierunku będzie dla najmłodszych przyjemniejsze. Kolejną metodą, która doskonale sprawdzi się w radosnym przemierzaniu Gór Stołowych, jest odwiedzenie Błędnych Skał. Ten labirynt pełen szczelin, zaułków i skał o ciekawych kształtach jest doskonałym miejscem na zabawę w skojarzenia i tworzenie nazw. Wejście na punkt widokowy znajdujący się na platformie noszącej nazwę Skalne Czasze da ogromne zadowolenie, a przy tym zapewni niesamowite widoki będące doskonałym tłem do pamiątkowych zdjęć. Po powrocie dzieci chętnie spędzą czas na zabawach i pływaniu w hotelowym basenie. Na rodziców czeka za to centrum SPA oraz zabiegi kosmetyczne dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Zdobywanie najwyższego szczytu Gór Stołowych – idealne zwieńczenie udanych wakacji w górach z wyżywieniem i basenem

Zachęcanie dziecka do wędrówek górskich to także pozwolenie mu na uczestnictwo w planowaniu wypraw polegające np. na kompletowaniu wyposażenia plecaka, przygotowaniu ulubionych przekąsek czy pierwsze zaznajomienie starszych dzieci z mapą oraz kolorami szlaków. Pamiętajmy, by nie krytykować swoich pociech i nie poganiać ich podczas wycieczki. Łagodna zachęta i pozytywne, wspierające podejście jest nieodzowne.

Po odwiedzeniu różnych szlaków Gór Stołowych w towarzystwie dzieci warto pokusić się o większe wyzwanie, jakim będzie zdobycie najwyższego szczytu, którym jest Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.). Wejście na niego od strony Karłowa to niezbyt wymagający spacer schodami i drewnianymi kładkami, który zajmuje około 40 minut. Na szczycie Szczelińca znajduje się schronisko PTTK, gdzie mali śmiałkowie mogą liczyć na przepyszne lody jako nagrodę dla zdobywców oraz fantastyczne widoki, jakie prezentuje Kotlina Kłodzka. Wakacje w hotelu pośród klimatycznych i niezwykle urokliwych krajobrazów są ciekawe i pozwolą najmłodszym na połknięcie „górskiego bakcyla”.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat