Advertisement

Na oficjalne otwarcie będzie trzeba jeszcze poczekać

Strefa FMRegion Środa, 19 stycznia 2022671930
Kładka pieszo-rowerowa, która powstała niedawno nad Pilicą w Sulejowie już służy mieszkańcom, choć oficjalnie inwestycja nie została jeszcze zakończona. Obiekt umożliwi bezpieczne przemieszczanie się pieszych i rowerzystów z jednej strony rzeki na drugą. Dotychczas korzystali oni z mostu, który jest częścią przeciążonej krajowej „12”.
fot.: T.S. fot.: T.S.

Kładka ma łączyć dwie części rewitalizowanego Sulejowa.

My jako miasto nie mieliśmy możliwości połączenia lewej strony z prawą. Dziś ta kładka - choć nie w pełni oddana, bo trwa jeszcze rewitalizacja - już służy ludziom, którzy po raz pierwszy mogą przedostać się na drugą stronę Pilicy w ciszy, spokoju i poczuciu bezpieczeństwa. Patronem obiektu został św. Florian, a to oczywiście opiekun naszych strażaków ochotników, do których kładka prowadzi. Poza tym można się nią dostać też do kościoła św. Floriana. Cieszę się, że taka właśnie nazwa w ramach konsultacji została ustalona - mówi Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.

Budowę kładki zakończono, ale aby do niej dotrzeć, trzeba przejść przez plac budowy, dlatego nie została ona jeszcze oficjalnie otwarta. Zgodnie z umową kolejne etapy rewitalizacji centrum Sulejowa powinny się zakończyć w marcu tego roku i do tego czasu kładka nie może zostać oddana do użytku.


Zainteresował temat?

7

5


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Sulejowianka ~Sulejowianka (Gość)23.01.2022 14:54

Kiedy,gdzie i kto przeprowadzał konsultacje w sprawie nazwy kładki?
Chyba znam odpowiedż -Pan
Burmistrz i Proboszcz,bez którego nie ma uroczystości to
wymyślili w zaciszu plebanii.A bez nazwy ta kładka nie będzie funkcjonowała?A będzie też tablica pamiątkowa za czyjego
panowania została wybudowana i ile kasy zmarnowano i ile kredytu trzeba spłacić?
Pamiątkowa tablica będzie z dwóch stron kładki?

42


emeryt ~emeryt (Gość)19.01.2022 21:21

Bo to będzie teraz tak. Baraniarze będą chodzić kładką, a wapniarze będą chodzić mostem i po to zostały wydane te miliony. Kładka powinna więc się nazywać baranią kładką. Czyli baraniarze robią skok z baraniej kładki na plac defilad.

91


String ~String (Gość)19.01.2022 16:25

inwestycje kompletnie nieprzemyslane.

90


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)20.01.2022 08:02

Co do podwyżek : jak burmistrzowi podnieśli to mówi że za dużo, że tyle nie chce, ale do sądu nie poleciał jak kiedyś jak mu obciąć chcieli. Żenada.

74


taki ład ~taki ład (Gość)19.01.2022 14:19

A jak samopoczucie rajców w 2022 po zrobieniu sobie gigantycznych podwyżek wynagrodzeń ?

92


Ot co ~Ot co (Gość)19.01.2022 16:44

Wzorcowy przykład marnotrawienia środków publicznych. Budiwać kładkę 100m od mostu, to jakiś poroniony pomysł. Tymczasem do Przedborza nie ma nic oprócz prowizorki na Trzech Morgach.

150


Bez sensu ~Bez sensu (Gość)19.01.2022 08:14

Tyle kasy w błoto..Bubel roku,co nawet karetka nie przejedzie..

237


Marnotrawstwo ~Marnotrawstwo (Gość)19.01.2022 18:27

Wydaje się że to ostatnia kadencja burmistrza. Stawia pomniki na odchodne. Tu potrzebny jest menager z krwi i kości.

90


ec (Gość) ~ec (Gość) (Gość)19.01.2022 18:22

Sulejów to bardzo uprzemysłowiony region i jeden z najbogatszych regionów naszego kontynentu. Niczym riwiera francuska bo tu budowanie kładki koło mostu nie stwarza absolutnie żadnej trudności finansowej i bardzo ładnie włodarze też po nowych podwyżkach zarabiają no bo jest z czego. Brawo, ślicznie.

32


das ~das (Gość)19.01.2022 16:47

ceny wszystkiego w góre jak rakieta, ale ważne że kładka jest, będzie więcej osób mogło skoczyć z głazem na szyi do wody

61


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat