Ile pieniędzy z podatków mają gminy w powiecie piotrkowskim?

Strefa FMRegion Niedziela, 28 czerwca 202040539
Znamy wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin w Polsce. Wśród nich znalazły się gminy z naszego regionu. W tym zestawieniu w powiecie piotrkowskim najlepiej prezentuje się Wolbórz, gdzie na jednego mieszkańca przypada ponad 2440 zł, podium uzupełniają Grabica, której wskaźnik to ponad 2150 zł i Piotrków Trybunalski - ponad 1900 zł na mieszkańca.

Na drugim biegunie mamy, zajmującą ostatnią pozycję w powiecie piotrkowskim, gminę Łęki Szlacheckie, gdzie na jednego mieszkańca przypada niespełna 807 zł dochodów podatkowych. Przedostatni jest Aleksandrów - tu niecałe 835 zł, a trzecia od końca gmina Ręczno, w której na jednego zamieszkującego przypada blisko 910 zł.

 

Niespodzianki w ogólnokrajowym zestawieniu nie ma na miejscu pierwszym, które zajęła gmina Kleszczów w powiecie bełchatowskim, tam na mieszkańca przypada ponad 31 tys. zł. Ostatnie miejsce zajmuje gmina Potok Górny w województwie lubelskim niecałe gdzie na jednego zamieszkującego przypada niecałe 455 zł. W rankingu uwzględniono 2477 polskich gmin.

 

Kolejność gmin powiatu piotrkowskiego w zestawieniu prezentuje się następująco:

 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

observer ~observer (Gość)30.06.2020 10:46

Rankingi rankingami. Nie mają żadnego przełożenia na rzeczywistość. W Wolborzu się nie odczuwa zupełnie, że są pieniądze w gminie. Wręcz przeciwnie, a śmieci ....to już totalna porażka .. władzy.

20


gość ~gość (Gość)29.06.2020 18:56

Mieszkam w tej gminie Wolbórz wszystko ładnie pięknie a jak trzeba coś załatwić remont drogi wykopanie rowu to trzeba czekać latami. chyba że burmistrz ma pole czy jakimś działkę to tam dopiero się dzieje szerokie asfalty i latarnie.

11


Anulka ~Anulka (Gość)28.06.2020 10:15

Skoro Wolbórz taki bogaty, to może zaproponuje naukę drugiego języka i programowania w szkołach? Mamy magazyny i umiejętność komunikacji jest bardzo ważna. A co jak byśmy zostali jedyną gminą w Polsce, gdzie uczono by 2 języka od 1 klasy - Hiszpańskiego czy Chińskiego? Promocja na całą Polskę by była i burmistrz by się od redaktorów nie opędził.

41


sss ~sss (Gość)29.06.2020 20:16

Widać po tabelce, że do 5 miejsca jeszcze jako tako ale później to już przepaść i bieda.

00


-gość ~-gość (Gość)28.06.2020 21:05

Co z tego w Wolborzu na papierku dobrze a ludziom żyje się coraz gorzej.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat