Gwałtowne burze przeszły przez Piotrków i powiat

Strefa FM Środa, 29 lipca 202014 14031
We wtorek nad całą Polską przeszły gwałtowne burze, którym towarzyszył porywisty wiatr, a niekiedy nawet grad. Nie ominęły one także Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego, powodując w niektórych miejscach zniszczenia - najpoważniejsze w Krężnej (gm. Wola Krzysztoporska). Sporo pracy mieli strażacy.
fot. FB OSP Krężna

- Strażacy z terenu powiatu piotrkowskiego i z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Piotrkowie interweniowali dziewięć razy. Siedem razy były to zdarzenia związane z wiatrołomami, czyli powalonymi drzewami bądź nadłamanymi konarami, jedno zdarzenie dotyczyło zalanej piwnicy i jedna interwencja w gminie Wola Krzysztoporska była związana z uszkodzeniem dachu na części budynku. Tam dwa zastępy strażaków z OSP Wola Krzysztoporska i OSP Krężna zabezpieczały dach przy użyciu plandeki. Ten budynek został zabezpieczony i na tym działania strażaków się tak naprawdę zakończyły - mówi mł. bryg. Wojciech Pawlikowski, oficer prasowy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie.

 

Jak informują nasi czytelnicy, jedno z powalonych drzew upadło i uszkodziło budynek mieszkalny w Sulejowie.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.07.2020 12:32

Wystarczy ubezpieczyć a nie potem lament że nie ma pieniędzy ; ) pozdrowienia

116


gość ~gość (Gość)29.07.2020 10:37

Dalej montujcie więcej latarni z nadajnikami 5g

720


gość ~gość (Gość)29.07.2020 10:38

Po godzinie 21 słychać było strzały.

55


gość ~gość (Gość)29.07.2020 10:37

Mi urwało rynnę i kto za to zapłaci?

75


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat