Bóbr z Koła już na wolności

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 06 grudnia 202120677
Bóbr, który pod koniec listopada ranny trafił do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole, wrócił na wolność. Leśnicy, którzy opatrzyli jego rany, uznali, że zwierzę jest już na tyle silne, że poradzi sobie w swoim naturalnym środowisku. Zapowiadają jednak, że planują go odwiedzać.
fot.: Nadleśnictwo Piotrków, Lasy Państwowe

Przypomnijmy, zwierzę trafiło pod opiekę pracowników Osady Leśnej po tym, gdy znaleźli je strażacy ochotnicy z Wąwału w powiecie tomaszowskim. Bóbr krwawił, był obolały, więc druhowie postanowili zabrać go w bezpieczne miejsce.

 

Po kilku dniach leśnicy ocenili, że zwierzę odzyskało siły na tyle, że można wypuścić je na wolność. 

Opieka nad Bobrem w Leśnym Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Nadleśnictwa Piotrków, dobiegła końca. Jeszcze lekkie zaczerwienienie po strupie na nosie, ale już nie ma sensu dłużej przetrzymywać zwierzaka. Szybko wrócił do sił i zaczął robić się agresywny. To dobry znak. Dzisiaj (05.12.2021 -red.) został przewieziony nad leśny staw i wypuszczony. Będziemy go tu odwiedzać - informują przedstawiciele nadleśnictwa Piotrków.

W powrocie zwierzęcia do jego naturalnego środowiska uczestniczył leśnik Paweł Kowalski. 

 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Daria ~Daria (Gość)06.12.2021 17:13

Najgorszy szkodnik wycina wszystkim wiklinę nad wodom i drzewa

17


Aa ~Aa (Gość)06.12.2021 18:38

O ty bobrze, ale fajny bober

40


go?ć_strzelec ~go?ć_strzelec (Gość)06.12.2021 13:10

Powinni go wywieźć w okolice gdzie był znaleziony. Do Wąwału pod Tomaszowem. A nie zostawiać bidoko bez rodziny na Wierzejach czy Bugaju. Zatęskni się albo będzie wędrował w poszukiwaniu swej rodziny i znowu trachnie go auto. Źle zrobili. Miejmy nadzieję że da sobie radę. Ciekawe czy założyli mu obrączkę z elektronicznym sygnalizatorem?

32


Ekologia przyroda ~Ekologia przyroda (Gość)06.12.2021 10:55

Na wolności następny niszczyciel przyrody drzew itp człowiek jak chce drzewo ???? na opał to pozwolenia od leśniczego z urzędu a ten niszczyciel rombie wszystkie drzewa robiąc szkody i jest ok chory świat

612


franco123 ~franco123 (Gość)06.12.2021 10:38

Spokojny gościu, nic go nie rusza. A niby taki agresywny, może ta woda go uspokoiła.

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat