Festiwal „Nadzieja” jest cykliczną imprezą odbywającą się od czterech lat na terenie powiatu piotrkowskiego. Niewątpliwie przedsięwzięcie to jest jedną z największych chrześcijańskich imprez muzyczno-kulturalnych w tej części Polski. - Podstawowymi celami festiwalu są: popularyzacja różnorodnej kultury i sztuki chrześcijańskiej, ukazanie pozytywnych sposobów spędzania wolnego czasu, aktywizacja społeczności lokalnej w przygotowaniach i przeprowadzeniu przedsięwzięcia (m.in. poprzez wolontariat), promowanie młodych zespołów nieznanych szerszej publiczności, konsolidacja różnych środowisk artystyczno–kulturalnych z Piotrkowa Trybunalskiego oraz z całej Polski – wyjaśnia ksiądz Arkadiusz Lechowski, dyrektor festiwalu. - Celem jest również próba tzw. systematyki wartości, która w obecnym, niezwykle szybkim, medialnym świecie zdaje się być mało ważna.
Festiwal jest skierowany do osób w każdym wieku i o różnej wrażliwości artystyczno-muzycznej. Tradycyjnie ostatni dzień festiwalu przeznaczony jest przede wszystkim dla rodzin. W związku z tym ostatni koncert będzie inaugurował rok szkolny 2008/2009, a odbędzie się pod tytułem „Autonadzieja I – klasy”. W koncercie wezmą udział lokalni artyści w różnym wieku (od lat 6 do 100) związani ze Stowarzyszeniem „Busola” oraz zaproszeni goście. - Celem koncertu jest pomoc pierwszoklasistom w przekroczeniu progu szkolnego oraz stworzenie atmosfery bezpieczeństwa i więzi wielopokoleniowych, co pozwoli na rozkwit aktywności twórczej zarówno u osób występujących, jak i odbiorców – dodaje ksiądz Arkadiusz Lechowski. - Na koncert, wzorem lat ubiegłych, zaprosimy imiennie wszystkich pierwszoklasistów z Piotrkowa i okolic.
Festiwal Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej „Nadzieja” jest imprezą nie tylko muzyczną. W jego zakres wchodzą także wystawy: fotograficzne, malarskie, muzealne; warsztaty: taneczne, wokalne, instrumentalne, fotograficzne, graficzne, biblijne; liczne przedstawienia teatralne, happeningi, performance, teatry uliczne, wernisaże, spotkania autorskie, pokazy filmów, dyskusje, promocje książek i wydawnictw, spotkania tematyczne, konkursy. Dzięki Jarmarkowi Trybunalskiemu odbędzie się także promocja rękodzieła artystów kultury ludowej ziemi piotrkowskiej.
A.W.
- Wałęsające się psy w gminie Wolbórz: problem mieszkańców i wyzwanie dla samorządu
- Fundusze europejskie dla województwa łódzkiego
- Wojsko opanowało Bugaj
- Dzień babci w przedszkolu Kubuś Puchatek w Piotrkowie
- Tragedia w szpitalu w Piotrkowie. Pacjentka nie przeżyła, bo odmówiono jej pomocy w szpitalu? [aktualizacja]
- Piotrkowska policja zatrzymała dilera narkotyków
- Prezydent Piotrkowa przekazał wyjątkowy dar na licytację WOŚP
- Wypadek na A1. Duże utrudnienia w kierunku Katowic
- Pożar budki z kebabem w Wolborzu. W środku były butle z gazem