Książka na weekend - co czytać na przełomie starego i nowego roku?

Strefa FM Sobota, 04 stycznia 20250
Z pewnością warto sięgnąć po książkowe zaległości z poprzedniego roku, ale mamy świeże propozycje. Sprawdzą się w każdej wolnej chwili i jako lektury do poduszki. Poniżej szczegóły i wersje do posłuchania.
Okładki książek / fot. K. Żołądek Okładki książek / fot. K. Żołądek

Pierwsza z propozycji to kolejna trzymająca w napięciu powieść. Jej autorką jest Ruth Ware, a książka zatytułowana została „Gra kłamstw”. Całość ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona w przekładzie Anny Tomczyk. Poznamy historię czterech przyjaciółek i jednej tajemnicy. I ktoś w tej historii będzie mijał się z prawdą. Naszym zadaniem będzie odgadnąć kto. Fatima, Thea i Isabel otrzymują sms-y od czwartej przyjaciółki. Wiadomość od Kate jest jednak tą, której kobiety nigdy nie chciały otrzymać. A jaka to wiadomość? Przekonacie się, zaglądając na karty powieści.

 

 

Ruth Ware po raz kolejny zaprasza nas do rozwikłania tajemnicy, a przygotowała dla nas pokrętną intrygę. Mamy też wiele intrygujących postaci i tajemnicę, która sprawi, że czytelnicy będą prędko przewracać strony do samego końca. Atmosfera budowana powoli wciąga i sprawia, że książka zatytułowana „Gra kłamstw” staje się książką nieodkładalną. Możecie jej szukać w księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


 


Druga propozycja to ósmy tom serii kryminalnej o inspektorze Gunnarze Barbarottim autorstwa Håkana Nessera. Ta książka zatytułowana jest „Przyszedł list z Monachium”, a ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca w przekładzie Ingi Sawickiej. Na kartach książki przeniesiemy się w czas Bożego Narodzenia pandemicznego roku 2020. Sławny malarz wbrew wszelkim urzędowym zakazom zaprasza rodzeństwo do wspólnego świętowania w znajdującej się na odludziu wsi Sillingbo. Ma im coś do zakomunikowania.

 

Håkan Nesser to jeden z najbardziej znanych szwedzkich twórców kryminałów. Zadebiutował w 1988 roku powieścią „Choreograf”. Największą popularność przyniósł mu jednak cykl powieści kryminalnych o komisarzu Van Veeterenie. A najnowszej powieści autora, zatytułowanej „Przyszedł list z Monachium” możecie już szukać w księgarniach.

 


O tej książce można też posłuchać:

 

 


 


to „Legendy i baśnie krymskotatarskie” autorstwa Iwony Czapli. Książka ta ukazała się nakładem wydawnictwa Replika. Mamy tu niezwykłe opowieści z Krymu, miejsca krzyżujących się kultur, krainy baśni i legend. Wyniosłe góry, krystaliczne jeziora, wartkie strumienie, rozległe stepy czy dostojne pałace Krymu, wszystkie one mają własne historie przejawiające się w legendach. W tym zbiorze znalazło się ich kilkadziesiąt. Mity i fakty historyczne mieszają się w nich, tworząc rzeczywistość przesyconą magią.

 

Iwona Czapla jest absolwentką Wydziału Ukrainistyki Uniwersytetu Warszawskiego, tłumaczką ukraińskiej i rosyjskiej literatury fantastycznej. W wolnych chwilach pracuje przy produkcji filmów i teledysków. Jest autorką oryginalnego języka stworzonego do filmu „Władczyni Lasów” na bazie języków słowiańskich i nordyckich. Jej książki z legendami i baśniami krymsko-tatarskimi możecie szukać w księgarniach.

 


O tej książce można też posłuchać:

 


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat