Na początek proponujemy książkę nie tylko dobrą, ale wręcz wyborną, bo tak określił ją Max Czornyj, autor wielu mocnych kryminałów i serii powieści o bestiach w ludzkiej skórze. Takie recenzje jeszcze przed wydaniem zebrał thriller Freidy McFadden „Zamknięte drzwi”, który ukazał się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona w przekładzie Joanny Zalewskiej. Podczas czytania trzeba się będzie pilnować, by nie obgryzać paznokci, a gęsią skórka będzie stałym elementem. I pamiętajcie – niektóre drzwi są zamknięte z jakiegoś powodu… ważnego powodu… Więcej nie zdradzimy, bo nie chcemy psuć radości z czytania.
Freida McFadden, autorka której książki stały się numerem jeden na Amazonie. Na listach sprzedażowych królują jej thrillery psychologiczne i medyczne. I do tego w kilka dni osiągają status bestsellerów. Autorka jest pracującą w zawodzie lekarką, specjalistką od urazów mózgu. Mieszka z rodziną i czarnym kotem w wiekowym trzypiętrowym domku z widokiem na ocean. I do tego pisze. Wywołując ciarki u czytelników. Jeśli szukacie takich czytelniczych wrażeń, to książki „Zamknięte drzwi” możecie już szukać w księgarniach.
O tej książce można też posłuchać:
Druga książkowa propozycja, to powieść która jest o ludziach mających nas bronić i chronić. To historia zwykłych ćwiczeń terytorialsów. Zwykłych do czasu, gdy zginął przypadkowy człowiek… Dziś proponuję sięgnąć po książkę „Terytorium” Agnieszki Pietrzyk, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. To thriller, w którym ścierają się interesy różnych grup, a nienawiść i uprzedzenia biorą górę. Autorka opowiada nam, co może się wydarzyć, gdy nieodpowiedni ludzie sięgną po broń.
Agnieszka Pietrzyk zaskarbiła już sobie serca wielu czytelników, a do jej książek zachęcaliśmy już w audycji „Książka na weekend”, choćby do powieści „Las zaginionych”. Urodziła się w Elblągu i z wykształcenia jest historykiem literatury, kończyła Uniwersytet Gdański, a zadebiutowała w 2008 roku powieścią grozy. Jej najnowszej książki zatytułowanej „Terytorium” możecie już szukać w księgarniach na półce z nowościami.
O tej książce można też posłuchać:
Trzecia propozycja to powieść obyczajowa „Trudny powrót” Andrzeja Gliwińskiego, która ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res. I jak twierdzi autor – bez pamięci o tym, co było, teraźniejszość jest niepełna. A na kartach książki poznamy 10-letniego Adama, który wraca pod koniec sierpnia z kolonii i wyczekuje niecierpliwie spotkania z rodzicami. Gdy jednak zjawia się w rodzinnej miejscowości, nie wita go ojciec i matka, lecz ciotka. W głowie chłopca zaczynają kłębić się podszyte niepokojem wątpliwości… Wkrótce los szykuje mu kolejną niespodziankę – zamiast do domu rodzinnego, Adam wraz z bliskimi przenosi się do górskiego ośrodka, w którym ma czekać na wyjście ojca ze szpitala. Tam chłopiec staje się mimowolnych świadkiem tego, jak zagmatwana historia malowniczej willi staje się pretekstem, by domownicy wreszcie skonfrontowali się z własną bolesną przeszłością.
Życzymy udanej i miłej lektury.