To dość skromne miejsce, którego kameralny charakter doceniło już wiele osób, w tym rowerzystów i kajakarzy. Dojechać tu można drogą wojewódzką numer 742, która od Włodzimierzowa prowadzi w stronę Ręczna. Jadąc w tym kierunku należy odbić z głównej drogi w lewo, tak jak prowadzi drogowskaz kierujący do Stanicy Harcerskiej „Trzy Morgi”. A na miejscu wystarczy poszukać sklepu, który też nazywa się „Na górce”. Za budynkiem znajduje się widok, który prezentujemy na zdjęciu, i który urzekł już niejedną osobę.
Pod koniec XVI wieku Stobnica stanowiła własność klasztoru norbertanów w Witowie. W latach 1954-1958, gdy w Polsce obowiązywał jeszcze inny podział administracyjny kraju niż obecnie, a województwa były podzielone nie na gminy, a na gromady, Stobnica nosiła miano najmniejszej gromady PRL.
Decydując się na wycieczkę w te rejony powiatu piotrkowskiego warto też przy okazji odwiedzić wspomnianą już Stanicę Harcerską „Trzy Morgi” oraz rozciągnięty nad wodami rzeki Pilicy „Małpi Most”, zwany też czasem „Bobrowym Mostem”. Pisaliśmy o nim nie tak dawno – tutaj.
Stobnica, o której dziś mowa, jest jedną z dwóch wsi w Polsce, o takiej właśnie nazwie. I zarazem tą mniej znaną, bo największy rozgłos w kraju zyskała w ostatnich latach Stobnica znajdująca się w województwie wielkopolskim, gdzie na sztucznej wyspie od sześciu lat powstaje imponująca imitacja średniowiecznego zamku. Kontrowersyjna budowla powstaje na wyspie usypanej na jednym ze stawów. Jednak ta atrakcja wielkopolskiej Stobnicy nie jest dostępna dla zwiedzających, w przeciwieństwie do swej łódzkiej odpowiedniczki. „Na górce” w łódzkiej Stobnicy czas może spędzić każdy, a gospodarze chętnie opowiedzą o okolicy.