Oprócz Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Wolbórz w konkursie wzięło udział zaprzyjaźnione Koło z Czerniewic.
Jury w składzie Jacek Fiedorowicz - szef kuchni w Centrum Kongresowo-Szkoleniowym Magellan oraz Urszula Sęk - szef kuchni w restauracji Janosik dokonali oceny wszystkich konkursowych potraw. I miejsce przyznano KGW Czerniewice za zupę mleczną z kluskami ziemniaczanymi oraz KGW Lubiatów za pasztet z selera. Wyróżnienie specjalne otrzymało KGW Golesze Duże i KGW Wolbórz. Pozostałe koła: Młynary, Psary, Komorniki, Żywocin zdobyły wyróżnienia. Wszystkie koła otrzymały nagrody pieniężne.
Podczas imprezy odbyło się podsumowanie jeszcze dwóch konkursów: na najładniejszy ogródek gospodyni oraz na najładniejszą kronikę KGW. W pierwszym z nich najlepsza okazała się Irena Łaska z Psar Starych, II miejsce Urszula Mazurkiewicz z Proszenia i Marta Mirowska z Komornik, III - Mirosława Dziadczyk z Wolborza i Halina Czapla z Polichna.
W konkursie kronik zwyciężyło KGW Lubiatów, II miejsce - Wolbórz i Żywocin, III - Golesze i Młoszów.
Nagrody za konkursy wręczyli: burmistrz Wolborza Elżbieta Ościk, przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Wąs, radni powiatu piotrkowskiego Jadwiga Rytych i Andrzej Jaros, prezes Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Dolina Pilicy Bronisław Helman oraz była przewodnicząca Rejonowej Rady KGW Barbara Rytych.
Wolborski Saganek uświetniły krótkimi występami panie z KGW Młynary, Czerniewice, Lubiatów, Psary, Komorniki i Wolbórz. Na scenie zaprezentował się również zespół ludowy Nad Wolbórką. Dużą dawkę humoru zapewnił wszystkim zespół ludowy Łucy Babki z miejscowości Ciosny w gminie Ujazd.
Imprezę zakończyła degustacja przyrządzonych potraw. Organizatorem imprezy była Gminna Rada KGW oraz Miejski Ośrodek Kultury w Wolborzu.