Artykuły do tagu: ulica

Toruńską kierowcy mogą swobodnie poruszać się już od piątku.
Wniosek o nadanie jednej z ulic imienia Rodziny Żarskich zamierza złożyć Towarzystwo Przyjaciół Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
01.09.2011 09:30
Piotrkowskie aleje
W Piotrkowie Trybunalskim mamy 5 ulic, w nazwie których występuje słowo aleja bądź aleje. Niestety, mieszkańcy miasta mogą nie wiedzieć, jak się naprawdę nazywają te ulice, skoro nawet Urząd Miasta tego nie ogarnia.
Remonty piotrkowskich ulic bez głowy - list
(list do redakcji) Przyglądając się prowadzonym obecnie remontom piotrkowskich ulic można zaobserwować, że wykonywane są one bez dokładnego planowania i koordynacji.
Choć jest najdłuższą ulicą Piotrkowa to nikt przy niej nie mieszka. Mimo swoich 9 kilometrów długości nie jest również znana mieszkańcom. Ulica Trybunalska do tej pory kojarzyła się z wierszem Jana Brzechwy, teraz będzie kojarzona z jedną z najsłynniejszych dróg w kraju.
Z Roosevelta na Roosevelta?
Grupa mieszkańców ulicy Roosevelta w Piotrkowie wystąpiła z propozycją zmiany nazwy tej ulicy na Bujnowską. Argument jest jeden: ten amerykański prezydent pchnął nasz kraj w ramiona Stalina.
Zapory na skrzyżowaniu uzasadnione
Na skrzyżowaniu Polnej i Wojska Polskiego w Piotrkowie, od kilku tygodni stoją zapory uniemożliwiające przejazd samochodów przez to skrzyżowanie - co jest tego przyczyną?
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat