Dziś tłusty czwartek. Jak podchodzimy do tego dnia? I skąd wzięła się ta tradycja?
Aż 17 tysięcy interwencji przeprowadzili w 2014 roku piotrkowscy strażnicy miejscy. 1/3 z nich związana była z bezpieczeństwem i ruchem na drogach, 2/3 z utrzymaniem czystości i porządku oraz z funkcjonowaniem infrastruktury miasta (awarie sygnalizacji świetlnej, oświetlenia ulicznego, zimowe utrzymanie chodników).
Choć z aparatem telefonicznym Aleksandra Grahama Bella piotrkowianie zapoznali się już w 1878 roku to jednak na sieć telefoniczną z prawdziwego zdarzenia przyszło im czekać jeszcze 26 lat. Niemniej telefonizacja miasta przebiegała bardzo sprawnie...
W poniedziałek (9 lutego) odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem uczestnicy będą rozmawiać o książce Carlosa Ruiza Zafona „Cień wiatru”.
Jacek Saryusz-Wolski zaprasza uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego do wzięcia udziału w IX edycji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego.
Od kilku tygodni przy ulicy Hutniczej w Piotrkowie znajdują się pozostałości po naprawach sieci ciepłowniczej. Mieszkańcy osiedla pytają, kiedy ogromne dziury zostaną zasypane.
Jak uchronić dzieci przed przemocą w sieci? Jak pomóc ofiarom cyberprzemocy?
Urzędnicy z piotrkowskiego magistratu wyciągnęli wnioski z pierwszej, pilotażowej odsłony projektu „Budżet obywatelski”, zaproponowano zmiany w pewnych jego elementach.
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie zaprasza na wystawę z okazji setnej rocznicy ulokowania w naszym mieście Departamentu Wojskowego Naczelnego Komitetu Narodowego, który stanowił reprezentację polityczną narodu polskiego oraz najwyższą instancję w zakresie wojskowej, skarbowej i politycznej organizacji sił zbrojnych Legionów Polskich.
Dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla Wierzeje. Projekt złożony w ramach budżetu obywatelskiego, dotyczący modernizacji pętli autobusowej, zostanie zrealizowany.