Ponad 450 podpisów w sprawie przywrócenia kursowania dwóch linii autobusowych zebrali mieszkańcy ulicy Wysokiej oraz rodzice i przyjaciele Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego "Szansa" w Piotrkowie.
Ochrona Zalewu Sulejowskiego, przebudowa dróg wojewódzkich, ale przede wszystkim list intencyjny w sprawie porozumienia dotyczącego wspólnej polityki prozdrowotnej to najważniejsze punkty posiedzenia Zarządu Województwa Łódzkiego, który w poniedziałek obradował w siedzibie piotrkowskiego Starostwa Powiatowego.
„Ile pozostanie w nas” to tytuł piosenki, która dziś ma ogólnopolską premierę. Muzykę i tekst napisał piotrkowianin Wojciech Baranowski. Utwór wykonuje grupa Elenaor Krieger, której wokalistą jest Ernest Staniaszek.
Dziś (1 sierpnia) przypada 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Piotrkowie uczczono pamięć bohaterów walczących o niepodległą Polskę. Złożono kwiaty pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza na pl. Kościuszki oraz pod tablicą upamiętniającą Stefana Roweckiego "Grota" przy ul. Słowackiego 1. Piotrkowski Klub Gazety Polskiej i Klub Historyczny im. Generała Grota - Roweckiego zorganizowali Marsz Pamięci Powstania Warszawskiego.
Wkrótce obchodzić będziemy 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Aby uczcić pamięć powstańców w mieście odbędzie się Piotrkowski Marsz Pamięci Powstania Warszawskiego.
"Kolorowy Przystanek" Zalesicka-Krótka funkcjonuje już od kilku dni. Jego otwarcie zostało zainaugurowane podczas happeningu zorganizowanego przez uczennice Gimnazjum nr 4, Sylwię Kaczmarek i Sylwię Hoffman.
W sobotę, 23 maja, na przystanku Zalesicka-Krótka odbędzie się happening "Kolorowy przystanek" zorganizowany przez Sylwię Kaczmarek i Sylwię Hoffman, uczennice Gimnazjum nr 4 oraz posłanki XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.
Od kilku dni nie działa tablica świetlna na przystanku komunikacji miejskiej przy Uniwersytecie. Okazuje się, że to nie awaria, a przyczyną jest... zamknięty kiosk.
Wodowskazy na Pilicy w Sulejowie w tej chwili pokazują 186 cm.
Upamiętniając 72. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, gimnazjaliści z Wolborza przyłączyli się do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”.