Chór Radość Życia z Piotrkowa Trybunalskiego zajął III miejsce w czasie II Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”, zorganizowanego przez Łódzki Dom Kultury.
Jak mówili tak zrobili. Już wkrótce studniówka byłych uczniów "Chrobrego".
W 1982 roku z powodu wprowadzenia stanu wojennego uczniowie czterech klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim nie wzięli udziału w studniówce. Nie chcieli z niej jednak zrezygnować i po latach postanowili zorganizować zaległy bal studniówkowy.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę "Ofiarom stanu wojennego". Planszowa prezentacja skierowana jest do młodszych odbiorców, a jej celem jest przypomnienie i upamiętnienie wydarzeń sprzed 35 lat. Wystawę można oglądać do końca roku.
13 grudnia 1981 roku władze wprowadziły – jak się później okazały nielegalnie – stan wojenny. Oficjalnym powodem ogłoszenia stanu wojennego była pogarszająca się sytuacja gospodarcza kraju, której przejawami były m.in. brak zaopatrzenia w sklepach (także żywności) i reglamentacja (od kwietnia do października 1981 ponownie objęto systemem tzw. kartek żywnościowych wiele istotnych towarów np. mięso, masło, tłuszcze, mąka, ryż, mleko dla niemowląt itd.), oraz zagrożenie bezpieczeństwa energetycznego w kraju wobec zbliżającej się zimy.
Konkursy plastyczne, muzyczne i teatralne, Wojewódzka Karta Kulturalna, wycieczki po województwie, plenery malarskie, akcje artystyczne i wiele innych atrakcji to nowa propozycja Łódzkiego Domu Kultury dla środowiska seniorów.
Funkcjonariusze Straży Miejskiej, patrolując Al. Sikorskiego w Piotrkowie, zauważyli młodego mężczyznę, który ostrym narzędziem wydrapywał napisy na ścianie wiaty przystankowej MZK.
Tym razem w Strefie Kultury Restauracji GulJana odbył się koncert zespołu Stanisław Soyka Trio, znany polski artysta pokazał podczas tego koncertu swoje jazzowe oblicze.
Dokładnie o godz. 17.00 w mieście zawyły syreny. Ci, którzy chcieli uczcić 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zgromadzili się w poniedziałek na Placu Kościuszki.
Powstanie Warszawskie to nie tylko bardzo ważny moment w historii Polski, wspomnienia, czy spory o jego sens. Od kilku lat to także produkty, by nie powiedzieć wręcz gadżety.
Kilkanaście osób w czwartkowe popołudnie porządkowało groby powstańców warszawskich, pochowanych na cmentarzach w Piotrkowie. Organizatorami akcji był piotrkowski Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” oraz Klub „Gazety Polskiej”. W ciągu kilku godzin uczestnikom tej inicjatywy udało się posprzątać piętnaście mogił, które dodatkowo przyozdobiono biało-czerwonymi chorągiewkami.