Grażyna i Daniel Baranowscy zostali laureatami tytułu honorowego "Za zasługi dla Powiatu Piotrkowskiego". Wyróżnienie zostało wręczone podczas sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego, która odbyła się 21 września.
Po 20 latach ochrony gniewosz plamisty jest nadal jednym z najrzadszych gadów występujących w Polsce, a stan jego populacji jest krytyczny. Przyrodnicy analizują parametry siedlisk tego węża. Dane gromadzą dzięki tzw. nauce obywatelskiej.
Posiadanie brody to oczywiście wybór osobisty każdego mężczyzny. Ogólnie rzecz biorąc broda to bardziej styl życia niż moda. Oczywiście można podkreślić, że pierwsza starożytna cywilizacja gustowała w brodach. Sumerowie podchodzili do pielęgnacji brody z ogromną troską. Starożytne zabytki z czasów Sumerów wyraźnie pokazują, że broda była niezwykle ważnym elementem. Była symbolem nie tylko honoru, ale i waleczności. Symbolizowała męską siłę. Pozbawienie kogoś brody było jednoznaczne z hańbą. Mogło to się przytrafić mężczyznom, których traktowano jako jeńców lub niewolników. Podejście do brody zmieniało się na przestrzeni dziejów. Współcześnie broda wyróżnia mężczyznę z tłumu i obrazuje jego podejście do życia — kojarzy się z silnym i pewnym siebie mężczyzną. Sprawdź, komu pasuje broda.
Włosy o niskiej porowatości uznawane są za jedne z najbardziej pożądanych typów. Panuje przekonanie, że nie wymagają one specjalnej pielęgnacji. Nie jest to prawda. Jak każdy rodzaj włosów posiadają swoje mocne i słabe strony. Czym się charakteryzują i jak je pielęgnować? Podpowiadamy.
Dożynkowy wieniec, zazwyczaj w kształcie korony, zdobiony kwiatami, orzechami, warzywami, jabłkami i owocami jarzębiny, symbolizującymi płodność a także kolorowymi wstążkami. Ile wieńców tyle pomysłów na ich wykonanie, w tym roku jednak w powiecie piotrkowskim będzie można wygrać nagrodę za przygotowanie tradycyjnego symbolu święta plonów. Do zdobycia bon nawet o wartości 900 zł!
Dobra gra Piotrkowianina w minionym sezonie Superligi zaowocowała także wyróżnieniem indywidualnym. Odkryciem sezonu został rozgrywający piotrkowskiego zespołu Piotr Jędraszczyk.
Przebywanie na słońcu jest nam potrzebne do życia. Wpływa na lepszy sen, pomaga wyprodukować więcej witaminy D w organizmie i wpływa na nasze samopoczucie.. Jednak z drugiej strony należy pamiętać, że zbyt długie przebywanie na słońcu może skończyć się źle – w najgorszym razie czerniakiem skóry, w najlepszym w najlepszym wcześnie pojawiającymi się zmarszczkami. Aby słońce było naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem należy pamiętać o kilku ważnych zasadach.
Męskie włosy są nieco bardziej odporne na czynniki zewnętrzne niż włosy „płci pięknej”. Nie oznacza to jednak, że możesz używać najtańszych produktów, które „tylko” domywają codzienne zanieczyszczenia. Wielkim błędem jest wykorzystywanie żelu pod prysznic, jako szamponu – głównie dlatego, że produkty do pielęgnacji Twojej czupryny powinny mieć składniki, które nawilżają, odżywiają i wzmacniają delikatną strukturę łusek.
Spokojnie! Nie oznacza to, że teraz musisz zdobywać wiedzę w zakresie kosmetologii. Wystarczy obserwacja swojego ciała i poznanie kilku porad, dzięki którym dobierzesz swój szampon idealny.
Coraz więcej ekologicznych inwestycji w województwie łódzkim. Do floty Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej dołączą dwa kolejne pociągi o napędzie elektryczno-spalinowym, a województwo konsekwentnie przemieniamy w ogród Polski.
Nagrodę 3000 zł otrzymało sołectwo Golesze Duże w Ogólnopolskim Konkursie Fundusz Sołecki - Najlepsza Inicjatywa. Nagrodę odebrał podczas gali w Lublińcu Zbigniew Klewin, sołtys sołectwa.