Advertisement

Artykuły do tagu: EKO

Więcej czasu na wymianę
Mieszkańcy województwa łódzkiego, którzy planują wymienić źródła ogrzewania swoich domów na bardziej ekologiczne, będą mieli na to więcej czasu. Marek Mazur, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego przypomniał o tym w środę (29.06.2022) na antenie radia Strefa FM.
Organizacja przyjęcia, czyli magiczna podróż po krainie dekoracji
”Nie lubię przyjęć” - to rzadko słyszane słowa. Bo czy jest coś piękniejszego niż spotkania w gronie bliskich? Wspólne spędzanie czasu, granie w planszówki, tańce łamańce i masa jedzenia dookoła? Zgadza się - odpowiedź brzmi nie. Dlatego zapraszamy wszystkich serdecznie na wspólne urządzanie imprezy.

Nie będzie to jednak takie hop siup, jak nam się wydaje, ponieważ organizowanie zabawy wiąże się w pewnym stopniu z odpowiedzialnością. Gospodarz musi zadbać o wszystkie niezbędne elementy imprezy od A do Z. Trzeba również wiedzieć, od czego zacząć. A skoro nie wiadomo skąd startujemy, to jasne jest, że trzeba zacząć od podstaw. Nasuwa się więc pytanie, jaki klimat imprezy wybrać? Czy będzie to słodkie różowe party? Maskarada? A może hawajska hulanka? I w sumie czemu nie urządzić 40 urodzin w stylu retro? Pomysłów i propozycji jest nieskończenie wiele, a wszystko jest tylko w naszych rękach. To my decydujemy, w jakim stylu chcemy urządzić przyjęcie, tak aby uszczęśliwić nas i naszych gości.
Meble metalowe - długotrwałość i bezpieczeństwo
W asortymencie twojego przedsiębiorstwa nie może zabraknąć porządnych mebli warsztatowych. A nic tak nie zapewni funkcjonalności na lata, jak meble metalowe. Ale które wybrać? Oto jest pytanie. Niniejszy artykuł pomoże ci rozjaśnić, czym warto się kierować przy wyborze szafy bhp, biurka z metalu czy pancernej biblioteczki dla dokumentacji.
Posprzątają Bugaj po brudasach
"Posprzątajmy Bugaj po brudasach" - to druga edycja akcji organizowanej przez piotrkowskie stowarzyszenie HELP PT. W najbliższą niedzielę odbędzie się wiosenne sprzątanie terenu wokół jeziora Bugaj w Piotrkowie.
Wedlowski przewodnik po jakości
Smak nie jest dziełem przypadku. Kwestie struktury, konsystencji czy doboru multisensorycznych składników w czekoladowych produktach, to wynik kreacji technologów żywności i cukierników, ale także prac naukowych i analitycznych. Oto kulisy pracy Działu Zarządzania Jakością i Działu Badań i Rozwoju w Wedlu, a także procesów produkcyjnych – które pozwalają tworzyć kultowe słodycze i zaskakujące nowości.
„MOCne w biznesie”. Rusza bezpłatny program szkoleniowo-grantowy dla kobiet od Santander Bank Polska i Polskiej Fund
11 maja startuje bezpłatny projekt szkoleniowo-rozwojowy, przygotowany przez kobiety i dla kobiet. Na uczestniczki czekają warsztaty, a także granty edukacyjne i dofinansowanie biznesu o wartości do 50 tys. euro. W projekcie mogą wziąć udział przedsiębiorczynie oraz kobiety, które dopiero planują założyć własną firmę.
Pojemniki na elektrośmieci już Piotrkowie. Sprawdź gdzie!
Pierwsze czerwone pojemniki na mały zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny stanęły na ulicach miasta. Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego będą mogli szybko, łatwo i bezpiecznie dla środowiska naturalnego oddać małe elektrośmieci przy ulicach Słowackiego 154/158, Kołłątaja 46, Wyspiańskiego 6 oraz Daniłowskiego 12. Duże zużyte AGD piotrkowianie oddadzą z domu za pomocą formularza online lub infolinii.
To był tydzień: Łódzkie na zielono
Coraz więcej ekologicznych inwestycji w województwie łódzkim. Do floty Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej dołączą dwa kolejne pociągi o napędzie elektryczno-spalinowym, a województwo konsekwentnie przemieniamy w ogród Polski.
07.05.2022 10:35
PGE w trosce o bociany
PGE Polska Grupa Energetyczna od wielu lat wspiera ochronę ptaków w Polsce. Szczególną troską otacza bociana białego. Od ponad 30 lat buduje dla niego specjalne platformy ponad słupami energetycznymi. Konstrukcje te zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi bocianów z liniami energetycznymi, co znacząco redukuje niebezpieczeństwo porażenia prądem.
02.05.2022 11:22
Posprzątali Proszenie
Mieszkańcy sołectwa Proszenie zorganizowali wspólną akcję sprzątania swojej okolicy. Jej wynikami były liczne worki pełne śmieci, przysłużenie się lokalnemu środowisku oraz zgubienie kilku kalorii.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat