U dwóch pacjentów w Szpitalu Powiatowym w Radomsku zdiagnozowano obecność wirusa AH1N1, czyli tzw. świńską grypę. Niewykluczone, że chorzy trafiając do placówki, byli już zarażeni tym wirusem.
Zakończył się remont oddziału Urazowo-Ortopedycznego w Piotrkowie. Od piątku pacjenci są przyjmowani na bieżąco.
To będzie pracowity rok w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Które oddziały przejdą remont?
Takie prośby nie zdarzają się często, tym bardziej z prawdziwą przyjemnością publikujemy podziękowania pana Adama z Piotrkowa, który w ten sposób chce okazać wdzięczność pracownikom piotrkowskiego szpitala za opiekę, jaką otoczyli jego żonę i nowo narodzonego syna.
Wszystko przez brak etatów pielęgniarskich, które zgodnie z nowym rozporządzeniem zostały ściśle powiązane z łóżkami dla pacjentów. W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika trzeba zlikwidować 39 miejsc , zaś w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka 27 łóżek w 4 oddziałach.
53-letni mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Został zabrany do piotrkowskiego szpitala.
Starszy mężczyzna znieważył i naruszył nietykalność cielesną dwóch ratowników medycznych z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.
Oddział dziecięcy w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie wznowił przyjęcia pacjentów. Kilkunastodniowa przerwa w funkcjonowaniu była spowodowana remontem.
Czasowe zaprzestanie działalności Oddziału Urazowo-Ortopedycznego potrwa do 31 stycznia - czytamy na oficjalnej stronie Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.
W 2018 roku żaden pacjent fizycznie nie zaatakował piotrkowskich ratowników medycznych, takich przypadków niestety nie brakowało w innych regionach Polski. Od 1 stycznia pracownicy i personel szpitalnych oddziałów ratunkowych mają być traktowani jak funkcjonariusze publiczni. Taki przywilej nadaje im nowelizacja ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.