Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z agresją militarną Rosji na teren Ukrainy i którzy zgłoszą się z problemem zdrowotnym do lekarza rodzinnego, poradni specjalistycznej, czy szpitala otrzymają adekwatną pomoc medyczną na takich samych zasadach jak polski pacjent. Za leczenie zapłaci NFZ z budżetu państwa.
Od 14 lutego uczniowie z województw łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego będą odpoczywać od zajęć szkolnych. Nie zawsze będzie to beztroski czas. Warto wiedzieć, gdzie znaleźć pomoc medyczną w przypadku niespodziewanej choroby lub nieszczęśliwego wypadku.
Mammobusy zawitają do powiatu piotrkowskiego. Z bezpłatnych badań mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi.
W Piotrkowie powstał trzeci punkt wymazowy. Od poniedziałku badanie na obecność koronawirusa wykonywane jest także przy ul. Sulejowskiej 40A. Z kolei we wtorek pierwszy punkt pobrań w kierunku covid-19 powstał w Sulejowie.
Wejdą one w życie 24 stycznia i dotyczą placówki w Łodzi, mieszczącej się przy ul. Targowej oraz delegatur w Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Skierniewicach.
Podróż do rodziny, spotkania z bliskimi lub wyjazd na narty – to plany wielu z nas na najbliższe dni. Co zrobić, gdy niespodziewanie pojawi się infekcja, ból zęba lub nagle będziemy potrzebować pomocy medycznej? O szczegółach przeczytasz w poradniku Narodowego Funduszu Zdrowia.
W Piotrkowie nie można skorzystać z programu "Profilaktyka 40+", informują słuchacze Radia Strefa FM. Ich zdaniem, żadna z piotrkowskich przychodni, nie świadczy usług, należących do założeń programu.
Łódzki Oddział NFZ informuje, że wstrzymanie przyjęć na Oddział Pediatryczny szpitala przy ul. Roosevelta nastąpiło niezgodnie z procedurami. Z pisma dowiadujemy się, że NFZ wezwał do przywrócenia normalnej pracy zgodnie z zawartą wcześniej umową. Przedstawiciel NFZ podkreśla także, że na szpital w związku z zawieszeniem działalności pediatrii może być nałożona przez wojewodę kara finansowa. Tymczasem starosta piotrkowski prowadzi rozmowy z lekarzami, którzy chcieliby pracować w PCMD. Wówczas działalność oddziału zostałaby przywrócona.
Ozdrowieńcy po COVID19, którzy zmagają się z powikłaniami po chorobie mogą korzystać z rehabilitacji ambulatoryjnej i domowej w 78 placówkach medycznych w całym województwie. Rehabilitacja trwa 6 tygodni, pacjenci mogą korzystać nawet z 3 wizyt terapeutycznych w każdym tygodniu. Terapia polega na wykonywaniu treningów oddechowych, wytrzymałościowych i interwałowych. Wszystko po to, aby pacjenci jak najszybciej odzyskiwali pełną sprawność. Z terapii można będzie skorzystać także w piotrkowskich placówkach.
Od 1 maja do 8 rano 4 maja podstawowej pomocy medycznej udzielają punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W dni wolne od pracy są one czynne przez całą dobę. W zależności od stanu zdrowia zgłaszającego się pacjenta, konsultacja może mieć formę wizyty stacjonarnej w gabinecie lekarza, teleporady lub wizyty medyka w domu chorego.