NFZ wezwał piotrkowski szpital do przywrócenia przyjęć na Oddział Dziecięcy

Strefa FM Piątek, 02 lipca 202129
Łódzki Oddział NFZ informuje, że wstrzymanie przyjęć na Oddział Pediatryczny szpitala przy ul. Roosevelta nastąpiło niezgodnie z procedurami. Z pisma dowiadujemy się, że NFZ wezwał do przywrócenia normalnej pracy zgodnie z zawartą wcześniej umową. Przedstawiciel NFZ podkreśla także, że na szpital w związku z zawieszeniem działalności pediatrii może być nałożona przez wojewodę kara finansowa. Tymczasem starosta piotrkowski prowadzi rozmowy z lekarzami, którzy chcieliby pracować w PCMD. Wówczas działalność oddziału zostałaby przywrócona.
fot. archiwum ePiotrkow.pl fot. archiwum ePiotrkow.pl

Pismo w sprawie zawieszenia działalności pediatrii w piotrkowskim PCMD od 1 lipca do 31 sierpnia wpłynęło do Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia wpłynęło w dniu 1 lipca. - Dotychczas szpital nie informował o czasowym wstrzymaniu przyjęć pacjentów na Oddział - podkreśla Magdalena Góralczyk z Zespołu Komunikacji Społecznej łódzkiego NFZ.


- Przypominam, że placówka medyczna na podstawie art. 34 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej ma obowiązek zgłosić czasowe zaprzestanie działalności do Wojewody. Dopiero po uzyskaniu zgody placówka może wstrzymać przyjęcia pacjentów. Na dzień dzisiejszy do Łódzkiego Oddziału NFZ nie wpłynęła zgoda Wojewody Łódzkiego w sprawie ograniczenia działalności placówki - czytamy w mailu od przedstawiciela łódzkiego NFZ.

 

W opinii przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia, w przypadku nie zachowania wyżej wymienionego trybu wojewoda może nałożyć w drodze decyzji administracyjnej karę pieniężną na kierownika podmiotu leczniczego.

 

- Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ w dniu 1 lipca wezwał szpital w trybie pilnym do udzielania świadczeń medycznych całodobowych na oddziale pediatrycznym, finansowanych ze środków publicznych, zgodnie z zawartą umową z ŁOW NFZ - informuje Magdalena Góralczyk.

 

- Dyrektor szpitala podejmuje skuteczne – moim zdaniem – działania, aby pozyskać dodatkową kadrę lekarską. Jeśli to się powiedzie to działalność oddziału zostanie wznowiona. Nie ukrywam, że jest to duże zaskoczenie dla nas wszystkich - powiedział natomiast w rozmowie z Radiem Strefa FM starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak. 

 

POSŁUCHAJ STAROSTY

 

 

(kc,pk,aw)

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (29)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Felek ~Felek (Gość)02.07.2021 16:54

Proszę zatrudniać lekarzy na umowę o pracę a nie na kontrakty i kontrolować godziny pracy lekarzy. Dość pracy w kilku przychodniach, innych praktykach w godzinach kiedy winni świadczyć usługi w ramach kontraktu. Dość lekceważenia pacjentów. Szanowna Dyrekcjo - lekarz to zawód jak każdy inny.

91


szczęście ~szczęście (Gość)04.07.2021 12:37

Personelu medycznego i pomocniczego jest za mało do wymogów. Ale administracji za dużo. Część administracji jest jako personel medyczny?? A w życiu pampersa nie zmienili pacjentowi. Więc eldorado mają z biur a VI dzięki którym jest kasa na bruk???? Czy tylko nieliczni widzą

11


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)04.07.2021 10:14

PISOWSKI NFZ WEZWAŁ, hahm i co dalej ?, wyznafcy po kościołach i słuchacze radia ozdrowieli! A chorzy na raka do piachu!

00


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)04.07.2021 09:12

Jakie kierownictwo resortu,tacy i pracownicy.Przychodnie lekarskie nadal zamknięte na pięć przysłowiowych spustów i gdy chce się dostać do lekarza trzeba się najpierw dodzwonić i umówić się na łaskawą audiencję.Kiedy wreszcie ta ignorancja chorych ludzi się skończy? Traktuje się ludzi niczym bydło.

20


go?ć_lala ~go?ć_lala (Gość)03.07.2021 10:23

A mamograf nie dział, nie kompletny stoi za kupę pieniędzy od 11 miesięcy i co??? I nic, znów wydane pieniądze i niewykorzystane. Całe kierownictwo jak i wszystkich p.o. wraz ze starostwem na czele przed sąd albo najlepiej obywateli. Bo to nas obywateli oszukano i pozostawiono bez diagnostyki.

40


Monsignore ~Monsignore (Gość)03.07.2021 01:01

Gdy dostawali w okresie natężonej epidemii potężną kasę,to nawet nie myśleli o zawieszeniu działalności,a teraz gdy powoli wszystko wraca do normy, buntują się mając chorych w d... Dajcie im epidemiologiczną kasę,to szybko wrócą do pracy.Ja bym tą kastę chętnie zagonił do sprzątania miasta, żeby poczuli jak wygląda praca i płaca normalnych ludzi.Dorobkiewicze mają gdzieś przysięgę Hipokratesa,etykę lekarską,chorych ludzi,bo dla nich kasa jest najważniejsza.Autorytet lekarski sięgnął bruku.

105


97-300 97-300ranga02.07.2021 20:28

Tutaj szybciej i lepiej sprzątają komentarze niż firma która sprząta miasto.

71


dewot ~dewot (Gość)02.07.2021 13:47

Nie zawracajcie sobie głowy pediatrią Na pielgrzymkę do Częstochowy marsz!!!

113


Gjgkh ~Gjgkh (Gość)02.07.2021 22:34

Szkoda gadać co się tu dzieje to w ogóle masakra jakaś

20


żenada ~żenada (Gość)02.07.2021 22:08

Panie Dyrektorze, wspaniała polityka kadrowa. Co tam pediatria, lepiej utrzymywać z 30 ginekologów. Brawo!

50


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat