Artykuły do tagu: nfz

Od 8 stycznia 2021 będą obowiązkowe. Wszystko o e-skierowaniach
Placówki lecznicze, wystawiające i przyjmujące e-skierowania otrzymają premię finansową nawet do 30 tys. zł dla poradni specjalistycznych i ponad 4 tys. zł dla POZ. Od 8 stycznia 2021 r. e-skierowania będą już obowiązkowe. Otrzymamy je na wizytę do specjalisty, badanie tomografem komputerowym czy rezonans magnetyczny, do szpitala. W Łódzkiem wystawia je 358 placówek. W Piotrkowie Trybunalskim 16 placówek, m.in. Powiatowe Centrum Matki i Dziecka. W powiecie piotrkowskim e-skierowanie otrzymamy także w Woli Krzysztoporskiej i w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Moszczenicy.
Dodatkowe 20 mln dla szpitali w Łódzkiem
20 milionów złotych trafi do tych szpitali w Łódzkiem, które należą do sieci. Ryczałty szpitali wzrosną od 1 lipca. - To oczekiwany przez dyrektorów szpitali powiatowych wzrost wyceny świadczeń m.in. w internie, kardiologii, ortopedii – wyjaśnia rzecznik NFZ.
Od wtorku pacjenci mogą się zgłaszać do nowego punktu pobrań wymazów
Od 16 czerwca pacjenci mogą się zgłaszać do nowego punktu pobrań wymazów w kierunku koronawirusa. Jest to już 12. punkt w naszym województwie. Punkt zorganizowany przez Tomaszowskie Centrum Zdrowia przy ul. Jana Pawła II 35 mieści się w namiocie przy szpitalu. Jest czynny w godzinach 8 - 10.
Pierwsi pacjenci korzystają z bezpłatnych testów w kierunku koronawirusa
Pierwsi pacjenci korzystają (od 9 czerwca) z bezpłatnych testów w kierunku koronawirusa. To przyszli kuracjusze, którzy 15, 16 i 17 czerwca wyjadą na leczenie uzdrowiskowe. 61 kuracjuszy z województwa łódzkiego wyjedzie na kurację m.in. do Wieńca Zdroju i Krynicy Zdroju. Dokładna informacja o tym, jak i gdzie skorzystać z testu dołączona jest do skierowania, które przysyła NFZ. W powiecie piotrkowskim taki punkt pobrań pracuje od 1 czerwca i znajduje się przy ul. POW 13/ Grota Roweckiego, tel. 790 801 720, 667 777 519; czynne w godz. 8 - 10, a prowadzi go Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim.
Wraca leczenie w uzdrowiskach
Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowiskowe będą mogli je rozpocząć lub kontynuować w przypadku, gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu epidemii.
Teleporada zamiast wizyty w przychodni
Weekend majowy to czas tradycyjnego odpoczynku od pracy, także dla przychodni lekarskich. Co robić w sytuacji gdy pojawią się u nas symptomy koronawirusa, lub po prostu gorzej się poczujemy? Rozwiązaniem jest skorzystanie z teleporady online, czyli zdalnej konsultacji lekarskiej. Jak informuje Łódzki Oddział NFZ, personel medyczny jest dostępny przez 24 godziny na dobę, także w niedziele i święta.
Skonsultuj się z lekarzem w nocy i święta
Jest weekend albo święto, a Ty masz gorączkę, duszności, kaszel lub inne objawy i obawiasz się, że zakaziłeś się koronawirusem? Nie musisz już czekać, aż Twoja przychodnia będzie otwarta. Skorzystaj z teleporady wideo lub telefonicznej i otrzymaj niezbędną pomoc medyczną.
Pieniądze na walkę z COVID i ryczałty dla szpitali w Łódzkiem
Dodatkowe pieniądze dla szpitali zaangażowanych w leczenie chorych na COVID-19, szybsze i częstsze wypłaty pieniędzy dla wszystkich placówek, także tych, które z powodu pandemii musiały zmienić zakres opieki nad pacjentami. Wyższe ryczałty dla szpitali w sieci i poradni specjalistycznych. Te i inne instrumenty finansowe, pozwolą na to, by zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu pandemii, pacjenci w Łódzkiem mogli korzystać z leczenia na dotychczasowym poziomie dostępności i jakości, a dyrektorzy placówek medycznych utrzymali stabilność finansową.
Zostań e-pacjentem! Dbaj o swoje zdrowie bez wychodzenia z domu
Bez wychodzenia z domu można już nie tylko zrobić zakupy, zapłacić rachunki, czy nawet prowadzić zdalne lekcje. W równie wygodny sposób można korzystać z teleporad medycznych, a także uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta. Aby zostać e-pacjentem wystarczy mieć ważny profil zaufany lub korzystać z bankowości elektronicznej.
NFZ zaleca wstrzymanie operacji i planowych zabiegów
By ograniczyć zużycie zapasów krwi i preparatów krwiopochodnych, NFZ zaleca w okresie od 23 do 29 marca stopniowe ograniczanie przyjęć, a od 30 marca wstrzymanie przyjęć pacjentów na zabiegi operacyjne wykonywane planowo, a w szczególności: endoprotezoplastyki dużych stawów, duże zabiegi korekcyjne kręgosłupa, zabiegi naczyniowe na aorcie brzusznej i piersiowej, pomostowanie naczyń wieńcowych, nefrektomia, histerektomia.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat