Gminy powiatu piotrkowskiego walczą z dzikimi wysypiskami śmieci, jedno z nich pojawiło się w ostatnim czasie w odległości około kilometra od Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej.
Informacje o rozwodach, dozorach kuratorskich, elektronicznych czy sprawach o spadek lub pozbawienie praw rodzicielskich. Nazwiska zainteresowanych, świadków i sędziów. Około pięćset sztuk wokand spraw (z różnych wydziałów) prowadzonych przez Sądy Okręgowy i Rejonowy w Piotrkowie znaleziono w ubiegłą środę w jednym z piotrkowskich śmietników przy ulicy Norwida. Jak tam trafiły?
Zapanowała nowa moda. Oprócz śmieci, do lasu zaczęliśmy wyrzucać również gruz, cegły i żwir.
Na zarośniętym skwerze w okolicach ronda Sulejowskiego znaleziono porzuconą płytę nagrobkową ze zdjęciem. Nieopodal leżał połamany kamienny krzyż, a wokół niego puszki po piwie. Nie wiadomo, kto wyrzucił te przedmioty w centrum Piotrkowa. Mieszkańcy byli zbulwersowani, ale teren został już posprzątany przez miejskie służby.
Śmietnik jest w strasznym stanie – skarżą się mieszkańcy bloków przy skrzyżowaniu ulic Bugajskiej i Wyzwolenia w Piotrkowie. Kto jest temu winien? Mieszkańcy twierdzą, że spółdzielnia mieszkaniowa, a spółdzielnia – że mieszkańcy.
Plaże wokół Zalewu Sulejowskiego toną w śmieciach. Można na nich znaleźć niemal wszystko: szklane i plastikowe butelki, opakowania po chipsach, a nawet zużyte pieluchy. Kto zostawia po sobie tyle śmieci?
Zwały skoszonej trawy, worki, uschnięte krzewy – to nie obraz śmietnika, ale placu tuż obok osiedlowego składowiska odpadów przy ul Jedności Narodowej w Piotrkowie. O zaśmiecaniu wiedzą wszyscy, jednak bezradnie rozkładają ręce.
Czy jest sposób na to, by zahamować zanieczyszczanie miasta? Zdaje się, że „znalazła” go radna Jadwiga Wójcik z Piotrkowa. Radna proponuje, by piotrkowska policja włączyła się w rozwiązanie problemu. Podczas ostatniej sesji radna Wójcik zaproponowała, by funkcjonariusze zbierali odciski palców z butelek PET porzuconych na terenie naszego miasta.
Ponad milion złotych przeznaczy w tym roku Starostwo Powiatowe w Bełchatowie na współfinansowanie zadań związanych z gospodarką odpadami na terenie powiatu bełchatowskiego.
Kilkudziesięciu więźniów z Aresztu Śledczego w Piotrkowie sprzątało okolice Zalewu Sulejowskiego. Było to możliwe dzięki umowie zawartej między Urzędem Miasta w Sulejowie a piotrkowskim Aresztem Śledczym.