Rafał Czajka i Marian Błaszczyński porównani do Adolfa Hitlera. W Piotrkowie Trybunalskim doszło do kolejnego incydentu wyborczego, tym razem zdewastowano plakaty kandydatów na radnych z komitetu Razem dla Piotrkowa.
W poniedziałek (8 października) oddano do użytku remontowaną ostatnio ul. Kostromską w Piotrkowie. Prace przebiegały na odcinku od ul. Wojska Polskiego do Modrzewskiego.
Dwie osoby zginęły na miejscu w wyniku wypadku, do którego doszło 7 października po godzinie 18 w miejscowości Łowicz, gmina Kobiele Wielkie w powiecie radomszczańskim.
Działania prospołeczne i kulturalne, propagowanie zdrowego stylu życia i skuteczność w realizacji programu zapowiadają kandydaci do Sejmiku Województwa Łódzkiego KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Swoje plany na rozwój województwa przedstawili podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, która odbyła się w Rynku Trybunalskim.
Jak co roku piotrkowscy uczniowie rywalizowali w sztafetowych biegach przełajowych. Startowali w trzech kategoriach - licealiada, igrzyska młodzieży szkolnej i igrzyska dzieci. Dwie najlepsze drużyny, z każdej grupy, będą reprezentowały Piotrków w półfinale województwa.
Plantację konopi indyjskich w gminie Wola Krzysztoporska zlikwidowali policjanci z piotrkowskiej komendy. Uprawa zlokalizowana była w polu kukurydzy. Zabezpieczono 33 krzaki w różnych fazach wzrostu i blisko 50 gramów suszu roślinnego.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, na podstawie wyników badań, stwierdził obecność bakterii grupy coli w wodociągu Radomsko. Woda nadaje się do spożycia wyłącznie po jej wcześniejszym przegotowaniu.
Jedno doniesienie medialne w Piotrkowie i jedno zgłoszenie z Zalesic znajduje się na opublikowanej przez fundację „Nie lękajcie się” mapie kościelnej pedofilii w Polsce.
Pamiątkowa tablica 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej odsłonięta. Ponadto w ramach obchodów dokonano wpisów do księgi pamiątkowej oraz otwarto wystawę poświęconą parlamentaryzmowi.
Gotowość do niesienia pomocy, wysoka sprawność fizyczna czy niekaralność - to tylko niektóre cechy, jakie powinny charakteryzować żołnierza. W środę 3 października na terenach należących do 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim przeprowadzona została weryfikacja kandydatów na żołnierzy zawodowych. Najlepsi z nich mają służyć w 25 batalionie dowodzenia.