Jedni piją i płacą, inni - częściowo za to, co płacą pijący - starają się przeciwdziałać alkoholizmowi. Jak i gdzie powinny być skierowane pieniądze z tzw. kapslowego? Co do tego nie ma do końca zgody, o czym przekonaliśmy się chociażby podczas ostatniej sesji piotrkowskiej Rady Miasta. A do rozdysponowania w tym roku jest niemal półtora miliona zł. To więcej niż w tzw. budżecie obywatelskim.
W Urzędzie Gminy w Łękach Szlacheckich odbyło się pierwsze posiedzenie Obwodowych Komisji Wyborczych powołanych przez wójta w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 25 maja. Posiedzenie otworzył wójt Wojciech Błaszczyk a całość poprowadził sekretarz gminy Grzegorz Stępień.
Władze Piotrkowa po raz kolejny przymierzają się do wprowadzenia budżetu obywatelskiego.
Doraźna komisja ds. Budżetu Obywatelskiego prowadzi konsultacje społeczne z mieszkańcami. Odbyło się już kilka spotkań z radami osiedli, w planach są kolejne. Ich celem jest wypracowanie wspólnego stanowiska co do kwestii samego budżetu.
Już niedługo w całym kraju rozpoczynają się coroczne komisje wojskowe. Kwalifikacja wojskowa w Piotrkowie rozpocznie się 17 lutego i potrwa do 11 marca.
Jeden z mieszkańców ulicy Botanicznej w Piotrkowie zgłosił się z problemem do Komisji Bezpieczeństwa, ta stwierdziła, że sprawą powinna zająć się miejscowa rada osiedla. Problem w tym, że Botaniczna nie podlega żadnej radzie osiedla.
- Komisja do spraw budżetu obywatelskiego jest niepotrzebna. Ten projekt można przecież wdrożyć bez generowania dodatkowych kosztów - uważa Ewa Ziółkowska, piotrkowska radna Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Aż 285 wniosków w 2012 roku rozpatrywała tomaszowska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dla porównania w analogicznym okresie w Piotrkowie do komisji trafiło 81 wniosków.
Rada osiedla Armii Krajowej w Piotrkowie ma nowego - starego przewodniczącego.
6 listopada przedterminowe wybory na przewodniczącego w Radzie Osiedla Armii Krajowej w Piotrkowie.