Artykuły do tagu: góry

Synoptyk IMGW: w lipcu nad morze i na żagle na Mazury, a w sierpniu w góry
Biorąc pod uwagę prognozy pogody, to nad morze wybrałbym się raczej w drugiej części lipca. Natomiast w góry wyjechałbym w sierpniu – ocenił PAP rzecznik IMGW, Grzegorz Walijewski. - Patrząc na prognozy pogody, to nad morze wybrałbym się raczej w drugiej części lipca. Natomiast w góry wyjechałbym w sierpniu - powiedział.
Druhowie z Parzniewic zdobyli szczyt - w szczytnym celu
Idea oddawania szpiku dotarła na szczyt Świnicy w Tatrach. To między innymi za sprawą strażaków ochotników z OSP w Parzniewicach, którzy wzięli udział w "Drugim wspólnym wejściu Strażaków w mundurach bojowych na sam szczyt Świnicy (2301 m.n.p.m.)".
Książka na weekend - Tajemnica Gór Sowich Remigiusza Mroza
Dziś prezentujemy najnowszą książkę Remigiusza Mroza, która jeszcze przed premierą osiągnęła rekordowe zainteresowanie w przedsprzedaży i trafiła na listy najlepiej sprzedających się książek. Czytelnicy zawierzyli w ciemno autorowi, że i tym razem będzie ich trzymał w napięciu dozując emocje. Poza tą nowością proponujemy też ciekawy kryminał Hanny Greń i powieść historyczną o miłości dwojga ludzi w wojennych realiach, do tego ludzi z różnych stron barykady.
Górskie wycieczki - jak wybrać dobry termos?
Górskie wycieczki stają się zdecydowanie bardziej wymagające, gdy temperatura na zewnątrz spada. Dobry termos turystyczny to podstawa podczas wypraw w chłodne dni - ciepły napój doskonale rozgrzewa i dodaje sił. Termos w góry należy jednak wybierać w sposób przemyślany - tak, by miał odpowiednie właściwości termiczne, szczelny korek i był odpowiednio trwały. Na co warto zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu?
Książka na weekend – dramat podczas górskiej wyprawy
Jako, że nadal najpopularniejszym gatunkiem współczesnej literatury jest kryminał, to i tym razem wśród propozycji książkowych znalazła się pozycja z tego gatunku. Jednak coś dla siebie znajdą także amatorzy mocnych wrażeń podszytych adrenaliną. To za sprawą powieści opisującej dramat wyprawy na K2. Całość uzupełnia książka zawierająca mnóstwo ciekawostek i odpowiedzi na wiele ciekawych pytań.
Góry Borowskie – lekcja historii, która wciąż trwa
Jak co roku wszyscy, którym bliska jest pamięć o poległych w 1939 r., zebrali się 5 września u stóp pomnika na Górach Borowskich, by uczcić walczących w obronie Ojczyzny. Dzień wcześniej uroczystości upamiętniające żołnierzy Września odbyły się także w Grocholicach.
Jak przygotować się na pieszą wędrówkę w górach?
Góry od zawsze mają szerokie grono fanów, którzy licznie przybywają na dłuższe lub krótsze wyprawy. Zwłaszcza w okresie pandemii, kiedy większość wyjazdów turystycznych jest niemożliwa, góry stały się jeszcze bardziej popularne.
Zapraszają na uroczystości upamiętniające walki na Górach Borowskich
Co roku w Borowej na terenie gminy Wola Krzysztoporska, u stóp pomnika ku czci poległych we wrześniu 1939 r. organizowane są uroczystości upamiętniające żołnierzy zgrupowania gen. Ludwika Czyżewskiego. Tym razem odbędą się one 6 września (niedziela). Dzień wcześniej bohaterów Września’39 wspominać będą mieszkańcy Grocholic.
Jakie są zalety biegania w górach?
Aktywny trening oraz poprawnie wykonywane ćwiczenia poprawią naszą kondycję, wzmocnią mięśnie i pomogą utrzymać zgrabną sylwetkę. Jeśli jednak chcemy zwiększyć efekty naszej pracy, należy zastanowić się nad bieganiem w górach. Ma ono wiele zalet, o których z pewnością warto dowiedzieć się więcej.
Prawie 90% Polaków rusza zimą w podróż. Najczęściej krótką i w polskie góry
Polacy zimą nie lubią siedzieć w domu. Niemal 9 na 10 naszych rodaków deklaruje, że w okresie od grudnia do lutego planuje przynajmniej jeden wyjazd. Najczęściej są to krótkie krajowe wyjazdy.
reklama

Materiał KWW Z SERCEM DLA PIOTRKOWA

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat