W najbliższy piątek od 4:00 nieprzejezdna będzie droga S8 na odcinku od węzła Babsk do węzła Kowiesy w kierunku Warszawy. W tym miejscu Prokuratura Okręgowa w Łodzi, przeprowadzić ma tzw. eksperyment procesowy związany z wypadkiem posła Rafała Wójcikowskiego. Utrudnienia potrwać mają przez 3 godziny - czytamy w komunikacie GDDKiA
W Piotrkowie zebrali się radni na dwóch sesjach nadzwyczajnych. Temat jest jednak jeden: służba zdrowia. W obradach biorą udział m.in. przedstawiciele powiatu piotrkowskiego i mieszkańcy Piotrkowa protestujący przeciwko przenosinom przychodni przy Dmowskiego.
Utrudnienia na drodze S8 na wysokości Meszcz, pomiędzy węzłami Piotrków Trybunalski Wschód a Polichnem. Około 11. zderzyły się tam dwie ciężarówki.
Dwóm radnym nie podobają się niektóre procedury przy inwestycjach w uchwalonym przez Radę Miasta budżecie. Zaskarżyli go więc do Regionalnej Izby Obrachunkowej.
Przerzucania się odpowiedzialnością za stan służby zdrowia w Piotrkowie ciąg dalszy. Urząd Miasta w Piotrkowie wydaje oświadczenie w sprawie budynku przy Dmowskiego 47, gdzie mieści się przychodnia nr 5.
No właśnie: dlaczego? - Skoro budynek przy ulicy Dmowskiego jest własnością miasta, a my jesteśmy jedynie jego administratorem, prezydent jako starosta powiatu grodzkiego może wystąpić do NFZ-u i zgłosić uruchomienie punktu Podstawowej Opieki Zdrowotnej – mówił na antenie Strefy FM wicestarosta powiatu piotrkowskiego.
1 marca przychodnia z ulicy Dmowskiego ma zostać przeniesiona do budynku przy Al. Armii Krajowej. Tak postanowił szpital, a właściwie powiat piotrkowski, który jest organem prowadzącym placówki. Budynek przy Dmowskiego należy tymczasem do miasta. Władze Piotrkowa o zmianach nic nie wiedzą.
Kilka dni temu informowaliśmy na naszym portalu o planowanych przez szpital powiatowy zmianach w służbie zdrowia. Jedną z nich jest przeniesienie przychodni lekarskiej z budynku przy Dmowskiego 37 do tego przy Al. Armii Krajowej. Mieszkańcom osiedla Południe w Piotrkowie ten pomysł się nie podoba. Podnieśli protest, pod którym – jak wynika z naszych informacji – podpisało się już 600 osób.
O smogu wielokrotnie pisaliśmy już na naszym portalu. Temat pojawił się również na sesji Rady Miasta Piotrkowa. Normy pyłu PM10 w naszym mieście w czwartek o poranku przekroczone były kilkakrotnie.
Wydłużony czas pracy przychodni, które mają być czynne od 8 do 18, możliwość telefonicznej rejestracji wizyt, a także większa obsada lekarzy w poradniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej to udogodnienia, jakie wkrótce obowiązywać mają w publicznej, piotrkowskiej opiece zdrowotnej. Najpierw jednak nastąpią istotne zmiany organizacyjne, które 2 lutego mają zatwierdzić radni Rady Powiatu.