Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta rozpętała się prawdziwa burza w sprawie budowy w mieście kolejnego kościoła. Wątpliwości, co do potrzeby powstania nowego miejsca kultu mieli radni Lewicy.
Już niebawem dzieci i młodzież z os. Wyzwolenia będą mogły rozegrać pierwsze mecze na drugim piotrkowskim Orliku.
Wyższa Szkoła Handlowa proponuje wszystkim niepowtarzalne spotkanie z historią. W siedzibie uczelni przy ul. Słonecznej 1 można podziwiać kopie figur ósmego cudu świata - Armii Terakotowej.
W Piotrkowie powstanie kolejna parafia, tym razem pod wezwaniem błogosławionego Jana Pawła II. Kościół miałby zostać wybudowany przy ulicy Modrzewskiego.
Jedni krzyczą zza drzwi, że nie są zainteresowani, inni są zbulwersowani pytaniami, niektórzy nie odpowiadają na zadane pytania, bo są nietrzeźwi. Są i tacy, którzy udają, że nie ma ich w domu lub nie mają pojęcia, kto to rachmistrz.
65% piotrkowian zostało już spisanych przez rachmistrzów.
30–letni mieszkaniec Łodzi utonął dziś w nocy w Zalewie Sulejowskim. Mężczyzna wraz z dwójką znajomych opuścił po północy hotel w Smardzewicach, gdzie odbywała się impreza integracyjna. Po chwili zniknął im z oczu.
Był ministrem spraw wewnętrznych, pracował w Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, dziś jest posłem SLD.
Poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej Ryszard Kalisz będzie kolejnym gościem cyklu piotrkowskie wykłady otwarte w Wyższej Szkole Handlowej.
Dziś wieczorem w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej (ul. Słoneczna 1) odbył się wernisaż prac piotrkowskiego artysty Jerzego Korczaka-Ziołkowskiego.