Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadków, do których doszło w sobotę w naszym regionie.
Szła środkiem jezdni, pchając wózek, w którym był 2-miesięczny chłopiec. Była kompletnie pijana. Za narażenie życia dziecka 27-letnia bełchatowianka odpowie przed sądem.
Upamiętniając 72. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, gimnazjaliści z Wolborza przyłączyli się do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”.
Parówka – 30% mięsa w tym MOM (mięsa oddzielonego mechanicznie) i ... tona ulepszaczy, zagęstników, które pozwalają tej masie trzymać się w kupie. A może “zdrowy” jogurcik z truskawkami, który... tylko pachnie owocami. Kto by nie chciał się zdrowo odżywiać? A zdrowo znaczy produktami jak najmniej przetworzonymi, nienasyconymi różnego rodzaju ulepszaczami, wzmacniaczami smaku, sztucznymi barwnikami. Gdzie ich szukać? Najlepiej wprost u producentów. Czy w powiecie piotrkowskim są tacy?
Stare Miasto i Podzamcze w Piotrkowie zmieniają swoje oblicze. Pozostało jednak kilka obiektów, które zdecydowanie szpecą krajobraz tej części miasta. Jednym z nich jest kamienica przy ul. Starowarszawskiej 18.
Była stara i zardzewiała, nic więc dziwnego, że przewrócił ją wiatr.
Kierowca fiata z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Do wypadku doszło w poniedziałek (20 kwietnia) na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego i 18 stycznia w Piotrkowie.
15 tysięcy złotych kary - tak zakończyła się kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Kopernika w Piotrkowie.
Zapraszamy do udziału w projekcie „Dwa wymazy i do bazy”, w którym uczestniczy Wyższa Szkoła Handlowa w Piotrkowie. Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku zostanie przeprowadzona 18 i 19 kwietnia w siedzibie szkoły przy ul. Słonecznej 1.
W kwietniu jeszcze trzy razy będziemy mieć okazję honorowo oddać krew.