W środę, (20 stycznia) jubileusz 10-lecia obchodził piotrkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej MOK. Obecnie UTW ma już 300 słuchaczy.
W Piotrkowie Trybunalskim rusza, już po raz dziewiąty, Maraton Pisania Listów Amnesty International. 11 grudnia piotrkowianie będą mogli pomóc osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie.
Komendant policji w Piotrkowie mł. insp. Dariusz Walichnowski zwraca się do mieszkańców miasta i powiatu o comiesięczne zgłoszenia ludzi, którzy w sytuacji zagrożenia życia drugiej osoby nie zawahali się ruszyć z pomocą, często z narażeniem własnego życia lub przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa.
12 września na parkingu Kaufland w Tomaszowie Mazowieckim, w specjalnie przygotowanym busie kampanii „Ciśnienie na życie” przebadało się 376 osób! Każdy, kto odwiedził bus kampanii, mógł bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek swojego serca za pomocą innowacyjnej aplikacji.
Jest rok 1899. Polska jest pod zaborami, w Piotrkowie rządzą Rosjanie. Po upadku Powstania Styczniowego car zdecydował, że to miasto nad Strawą będzie stolicą jednej z guberni. Tu urzędował jego przedstawiciel, tu ferowano wyroki sądowe. Przed piotrkowskim sądem stawali mieszkańcy wielu miast z obecnych województw: śląskiego i łódzkiego.
Maraton Pisania Listów Amnesty International odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku odbędzie się już po raz dwunasty - 1 i 3 grudnia. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane. Listy będziemy również pisać w Piotrkowie przez 12 godzin w klubie Spirala 1 grudnia i 3 grudnia w Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Znana jest już tożsamość mężczyzny odnalezionego w poniedziałek w Mierzynie.
Nie wie kim jest i jak się nazywa. Nie wie także, w jaki sposób znalazł się w Mierzynie. Mowa o prawdopodobnie dwudziestokilkuletnim mężczyźnie, którego odnalazła wczoraj policja.
Strach, obawa, zamęt – te uczucia towarzyszyły Michałowi, kiedy dowiedział się, że jest zakażony wirusem HIV. Dla Pawła była to “czysta formalność”. Monika była pewna, że wynik nie jest prawdziwy, więc go powtórzyła – z tym samym rezultatem. Błażej zaś dowiedział się o wirusie przypadkiem...
Spotkanie odbędzie się 12 maja o godz. 17.00. Połączone będzie z wykładem - „Człowiek wobec ograniczeń - seminarium na temat rozwoju osobistego”.