Gminne wysypisko przy ul. Cegielnianej w Moszczenicy w powstało w 1998 roku. Wraz z nim powinien też powstać tzw. fundusz rekultywacyjny, czyli gmina od 16 lat powinna odkładać pieniądze na to, aby w przyszłości było za co wysypisko zlikwidować. Powinna, ale z jakiegoś powodu tego nie zrobiła, dlatego dziś ma problem.
Dwa razy, a może tylko raz? Ile razy w roku firmy powinny odbierać od mieszkańców tzw. odpady wielkogabarytowe, czyli np. stare wersalki, szafy, fotele?
Dla kogo? Dla każdego, ale jeszcze nie każdy chce korzystać. Cel - ułatwienie życia, ale przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Elektroniczna skrzynka podawcza w Urzędzie Miasta funkcjonuje od prawie 3 lat. Kto korzysta, kto korzystać nie chce, a kto korzystać musi?
Urząd Miasta, Komenda Miejska Policji, Uniwersytet Jana Kochanowskiego oraz Sąd Okręgowy zawarły porozumienie o współpracy.
Wszystko już prawie gotowe. Trwa czyszczenie, polerowanie i ustawianie mebli. Przypomnijmy - do budynku przy Dąbrowskiego przeprowadza się piotrkowskie starostwo.
Złodzieje okradli piotrkowski cmentarz wojenny na początku sierpnia ubiegłego roku. Wykonane z brązu pamiątkowe tablice nie zostały odnalezione. W połowie września piotrkowska policja umorzyła dochodzenie i wpisała zdarzenie do rejestru przestępstw. Piotrkowianie odwiedzający cmentarz domagają się chociaż tablic zastępczych.
Z docieplonych ścian i wymiany instalacji c.o. już niebawem będzie cieszyć się Przedszkole Samorządowe nr 24 im. Misia Uszatka w Piotrkowie. Kilka dni temu ogłoszono przetarg na wykonanie inwestycji.
Piotrkowianka, Ada Sztajerowska - Miss Polski 2013, odwiedziła w środę prezydenta miasta - Krzysztofa Chojniaka.
Sprawdziliśmy, jakie marki samochodów wybierają piotrkowscy decydenci.
Wprowadzenie kilku kursów linii nr 8 przez ulicę Świerczowską wywołało niezadowolenie mieszkańców ulicy Zalesickiej, którą do lutego przejeżdżały wszystkie kursy linii numer osiem.