Sygnalizacja świetlna na tzw. niby-rondzie od samego początku funkcjonuje źle. Co gorsza okazuje się, że od chwili włączenia nie mogła działać dobrze, ponieważ nie pozwalają na to pętle indukcyjne wbudowane zbyt blisko linii zatrzymania pojazdów. Sterownik nie otrzymuje informacji o znajdujących się tam autach czego efektem jest długie oczekiwanie kierowców na zapalenie się zielonego światła.
W grudniu kończy się gminie Piotrków pozwolenie wodnoprawne. Procedury związane z wydaniem kolejnego trwają od 1,5 do 2 miesięcy. Tymczasem władze Piotrkowa jeszcze nie złożyły wniosku o wydanie następnego.
Wielki boom na pracę za granicą kraju dawno już się skończył, a zaczęła się fala powrotów do kraju. Zderzenie z polską rzeczywistością, w większości przypadków, okazuje się bardzo bolesne. Ciężko jest bowiem znaleźć zatrudnienie, a i wymagania finansowe tych którzy wrócili do kraju są wysokie.
Na gołębie zanieczyszczające miasto najbardziej narzekają mieszkańcy dwóch kamienic naprzeciwko parku im. Jana Pawła II. - Całe parapety mamy w gołębich odchodach. Aż nieprzyjemnie jest wyjrzeć przez okno - mówi piotrkowianka Magdalena Rajkowska.
Idzie nowe - decyzją radnych Galeria Biuro Wystaw Artystycznych przy ul. Sieradzkiej straciła autonomię i od nowego roku będzie częścią Ośrodka Działań Artystycznych z siedzibą przy ul. Dąbrowskiego 5. Poza nazwą zmieni się także nieco charakter dotychczasowej galerii, która przez niektórych była nazywana nieco skostniałą.
Z ulgą odetchnęli pracownicy pionu wodno-kanalizacyjnego Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Piotrkowie. Wczorajsza sesja rady miasta była pierwszą od kilku tygodni , na której nie pojawił się projekt uchwały o utworzeniu miejskiej spółki wodno-kanalizacyjnej, która miałaby wchłonąć część pracowników MZGK.
Zbliża się połowa kadencji prezydenta Krzysztofa Chojniaka. 26 listopada 2006, druga tura wyborów wyłoniła następcę Matusewicza. Krzysztof Chojniak wygrał przewagą 568 głosów. Czy piotrkowianie są zadowoleni z dokonań prezydenta Piotrkowa ? Zapraszamy do komentowania i głosowania w sondzie.
- Piotrkowskie schronisko jest zamknięte, ale tylko pod względem przyjmowania, a nie wydawania zwierząt – apeluje i przypomina Grażyna Fałek, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Okazuje się, że mieszkańcy Piotrkowa, ze względu na decyzję powiatowego lekarza weterynarii, który 15 września br. zabronił przyjmowania zwierząt, nie adoptują psów.
Ogłoszono przetarg na wydzierżawieniem obiektów przy ul. Batorego 10. Nie zmieniono kontrowersyjnej ceny wywoławczej czynszu - 150 tys. złotych w skali roku.
Komplikuje się układ komunikacyjny na os. Łódzka. Pierwszym problemem są korki przy ul. Topolowej, które tworzą się po zamknięciu wyjazdu na ul. Łódzką. Drugi to kwestia sfinansowania wytyczenia oraz przekazania gruntu pod nową publiczną drogę i wyjazd z osiedla. Tego właśnie miasto, potencjalny inwestor, oczekuje od wspólnot mieszkaniowych, a teraz właścicieli działek. Żadna strona nie chce się tego jednak podjąć.