Advertisement

Artykuły do tagu: centrum

Uczcili pamięć Waldemara Goszcza
Dwunastu młodych artystów, konkurs wokalny, a do tego artystyczne warsztaty i integracja – tak wyglądał I Festiwal im. Waldemara Goszcza, który w sobotę i niedzielę odbył się w Wolborskim Centrum Kultury.
Festiwal im. Waldemara Goszcza już w ten weekend
Już w najbliższy weekend w Wolborskim Centrum Kultury odbędzie się pierwszy Festiwal Twórczości Waldemara Goszcza. Jurorem festiwalu i gościem specjalnym uroczystości będzie Tatiana Okupnik.
W gościach u króla Zygmunta
W minioną sobotę zainteresowani przeszłością trybunalskiego grodu już po raz kolejny w tym roku, mogli uczestniczyć w zwiedzaniu piotrkowskiego Muzeum.
Pamięci Waldemara Goszcza
Pamięci Waldemara Goszcza. Na wydarzenia artystyczne poświęcone zmarłemu tragicznie aktorowi zaprasza Wolborskie Centrum Kultury. Wydarzenie skierowane jest do młodzieży w wieku 15-18 lat.
Z motyką na... ziemniaki [ZDJĘCIA]
Już po raz drugi społeczność Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach wzięła udział w wykopkach motyczkowych. Do uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły dołączyli także włodarze Powiatu Piotrkowskiego: starosta Piotr Wojtysiak i wicestarosta Dariusz Magacz.
Wyjątkową lekcję historii dostali widzowie spektaklu "Niepodległa Folklorem Malowana", którzy licznie przybyli w niedzielny wieczór (08.10) do Centrum Idei "Ku Demokracji" w Piotrkowie. Przedstawienie pokazało czas dążenia społeczności wsi piotrkowskiej do odzyskania niepodległości.
Kolejna odsłona
Niepodległa Folklorem Malowana. Pod taką nazwą odbędzie się spektakl przygotowany przez Zespół Ludowy Ziemi Piotrkowskiej 'Piotrkowianie'. Początek przedstawienia w niedzielę (08.10) o godz. 18 w Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie. Inscenizacja przypomni o 160. rocznicy powstania styczniowego i cenie, jaką za wolność płaci naród.
Nowy inkubator powiatowy ułatwi produkcję soków i przetworów
Wytwarzanie soków, przetworów, wypiek chleba i cukierniczych specjałów będzie zdecydowanie łatwiejsze dzięki otwarciu kolejnego powiatowego inkubatora. Utworzono go niemal od podstaw, bo wykorzystując dawną wozownię, na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czarnocinie.
Koncertowe Lato zakończone
W niedzielę odbył się ostatni z cyklu koncertów letnich organizowanych przez Wolborskie Centrum Kultury w tamtejszej kolegiacie. Tym razem wystąpili soliści teatru Wielkiego z Łodzi.
Stanisław Górka wystąpił w Wolborskim Centrum Kultury
W niedzielny wieczór (13.08) w Wolborskim Centrum Kultury odbył się spektakl słowno-muzyczny „Jest jedna jedyna”. W programie wydarzenia znalazł się m.in. monodram kabaretowy ”Wieczny tułacz” w reżyserii Tadeusza Wiśniewskiego, w którym wystąpił Stanisław Górka.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat