Ponowne otwarcie restauracji, siłowni i hoteli niesie ze sobą największe ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa - do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Stanforda i Uniwersytetu Północno-Zachodniego w Evanston w badaniu opublikowanym w magazynie "Nature".
W Piotrkowie Trybunalskim mamy 28, a w powiecie piotrkowskim 23 nowe zakażenia COVID-19. W całym województwie łódzkim jest 1453 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Kolejnych 559 osób wyzdrowiało.
W Święto Niepodległości tym razem Polacy nie będą mogli tłumnie upamiętnić wydarzeń sprzed ponad 100 lat. Wszystkiemu winna epidemia koronawirusa. Pamięć o niepodległościowych działaniach naszych przodków można jednak kultywować przez cały rok, np. odwiedzając piotrkowskie Archiwum Państwowe.
Czy piotrkowscy kierowcy są niekulturalni? - taki temat podjęli słuchacze Strefy FM Piotrków, którzy zwracali uwagę na to, że niechętnie przepuszczamy innych użytkowników dróg lub nie pomagamy im włączyć się do ruchu.
Sporo problemów sprawił ORLEN Wiśle Płock zespół Piotrkowianina Piotrków Tryb. Po ciężkim boju Nafciarze zwyciężyli 30:23, choć wynik końcowy nie oddaje w pełni tego, co działo się na boisku. Najskuteczniejszy w piotrkowskiej drużynie był Marcin Matyjasik, który rzucił 5 bramek.
Wyjątkowy koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się we wtorkowy wieczór w Wolborskim Centrum Kultury. Koncert można było obejrzeć w domu.
Piotrkowska policja wydała oświadczenie w sprawie wydarzeń z 7 listopada, które miały miejsce w Rynku Trybunalskim. Podczas jednego z protestów organizowanych w ramach Strajku Kobiet funkcjonariusze interweniowali wobec jednego z manifestujących mężczyzn. Wg niektórych była to zbyt brutalna interwencja.
W Piotrkowie Trybunalskim jest 31 nowych zakażeń koronawirusem, a w powiecie piotrkowskim 52. W całym województwie łódzkim jest 1435 kolejnych zakażeń COVID-19 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Kolejnych 305 osób wyzdrowiało.
Piotrkowscy policjanci dotarli do 16-latka podejrzewanego o rozbój na 62-latce. Następnego dnia mundurowi ustalili też jego trzech kompanów, którzy brali udział w tym zdarzeniu. Napadli na kobietę i ukradli jej torebkę. Cała czwórka usłyszała zarzuty rozboju. Ponieważ są to osoby nieletnie, za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym.
Black Friday jest dniem, na który czekają miliony ludzi z całego świata, dawno wychodząc poza granice Stanów Zjednoczonych. Dzień ten dla niektórych stał się prawdziwym symbolem i obowiązkowym elementem każdej Gwiazdki, czemu się trudno dziwić. To właśnie wtedy kupujemy prezenty, ale również i spełniamy nasze plany, czekając na to niejednokrotnie cały rok. Już teraz więc dowiedz się wszystkiego, co najważniejsze, o Czarnym Piątku...